REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Twórcze oblicze Poznańskiej 37, czyli nowego biurowca w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 cze 2016 10:44
Twórcze oblicze Poznańskiej 37, czyli nowego biurowca w Warszawie
Poznańska 37, fot. materiały prasowe
Twórcze oblicze Poznańskiej 37, czyli nowego biurowca w Warszawie
Twórcze oblicze Poznańskiej 37, czyli nowego biurowca w Warszawie
Twórcze oblicze Poznańskiej 37, czyli nowego biurowca w Warszawie

Poznańska 37 to adaptowana na kameralny budynek biurowy zabytkowa kamienica, która jako jedna z nielicznych nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych. Już można oglądać zwycięski projekt konkursu „Kreatywna Poznańska 37” na siatkę wizerunkową okalającą fasadę kamienicy.

REKLAMA

To jedna z nielicznych w Polsce siatek zabezpieczających, która może poszczycić się oryginalną, artystyczną oprawą graficzną. Projekt przedstawia charakterystyczną historyczną fasadę budynku, przez którą przebija panorama nowoczesnego Śródmieścia. Podobne, nowatorskie podejście do tego typu instalacji ochronnych jest rzadko spotykanym rozwiązaniem wśród krajowych rewitalizacji. W większości deweloperzy decydują się przeznaczyć tą przestrzeń na reklamę obiektu. Inwestorzy Poznańskiej 37 chcieli, aby fasada kamienicy, także na czas jej remontu odzwierciedlała nie tylko wyjątkowy historyczny charakter miejsca, ale pokazywała zmiany zachodzące w Warszawie. 

- Chcieliśmy aby projekt podkreślił wyjątkowy charakter naszej inwestycji - zarówno jej walor zabytkowy jak i doskonałą, centralną lokalizację. Pani Agacie świetnie się to udało. Połączyła elementy historyczne w postaci secesyjnej fasady budynku z jego nowoczesnym otoczeniem - panoramą wieżowców symbolizującą dynamicznie rozwijającą się Warszawę – mówi Emanuel Grykin, członek zarządu ICON Real Estate.

Miejsce z równowagą

Poznańska 37 to adaptowana na kameralny budynek biurowy zabytkowa kamienica, która jako jedna z nielicznych nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych i dziś zaświadcza o historii Warszawy. Zlokalizowana w sercu tętniącej życiem dzielnicy Śródmieście, pełnej kawiarni i nowoczesnych restauracji już wkrótce stanie się miejscem, gdzie historia płynnie splecie się ze współczesnością.

Dostrzegła to także autorka zwycięskiego projektu siatki wizerunkowej, która dzięki zabiegowi superimpozycji zastosowanym w projekcie nałożyła na siebie dwa niepowtarzalne obrazy Warszawy. Idealnie podkreśliła synergię panującą w mieście, która z szacunkiem do przeszłości pozwala mu stale dynamicznie się rozwijać. Poznańska 37 jest  miejscem, które idealnie odzwierciedla ten proces.

- Poznańska 37 w moim projekcie jest oknem na nową Warszawę, widzianą z perspektywy miejsca historycznego, to symbol przenikania się tego co nowe z tym dawnym, zabytkowym. Rewitalizowany budynek otrzymuje nowe życie, tak jak stolica, która wyrasta na godną konkurentkę wśród europejskich metropolii  – mówi Agata Włodarska, autorka zwycięskiej pracy.

Laureatka konkursu „Kreatywna Poznańska 37”, Agata Włodarska to doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej - nie tylko zdolny grafik, ale również naukowiec z sukcesami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY