REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tylko co czwarty architekt wie, jakie zmiany wywoła kodeks urbanistyczno - budowlany

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 gru 2017 10:01
fot. shutterstock

W 2018 r. planowane jest wejście w życie kodeksu urbanistyczno – budowlanego, który w znaczny sposób wpłynie na pracę m.in. architektów i urbanistów. W październiku i listopadzie br. firma BCMM – badania marketingowe przeprowadziła dwa badania sondażowe, w których pytano architektów o ich wiedzę na temat kodeksu oraz o uczestnictwo w konsultacjach dotyczących jego treści.

REKLAMA

Z raportu "Wiedza architektów na temat projektu kodeksu urbanistyczno – budowlanego”, BCMM – badania marketingowe wynika, że chociaż 86 proc. badanych architektów jest świadomych planów wprowadzenia kodeksu urbanistyczno – budowlanego, to tylko 25 proc. zapoznało się już ze zmianami, które wywoła jego wprowadzenie. 61 proc. architektów słyszało o kodeksie, ale nie wie jakie zmiany kodeks spowoduje.

W konsultacjach / konferencjach dotyczących kodeksu urbanistyczno – budowlanego brało udział 11 proc. badanych architektów (13 proc. wśród członków Izby Architektów RP, 7 proc. wśród pozostałych architektów). Informacja o prowadzonych konsultacjach / konferencjach dotarła natomiast ogółem do prawie trzech czwartych respondentów (85 proc. wśród należących do Izby Architektów, 51 proc. wśród pozostałych badanych).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY