REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ubieranie hotelowych wnętrz

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 mar 2014 11:52
Ubieranie hotelowych wnętrz
Hotel Armani w Mediolanie. Fot. Armani Hotels&Resorts

Coraz bardziej popularne staje się angażowanie kreatorów mody do projektów wnętrz.

REKLAMA

Ubieranie wnętrz - to określenie funkcjonuje wśród wielu projektantów mody, którzy tak właśnie wyobrażają sobie pracę w nowej dla siebie dziedzinie. Najznamienitsi proszeni są o projektowanie m.in. powierzchni użytkowych, takich jak hotele.

Niektórzy idą o krok dalej i projektują własne hotele, jak właściciel domu mody Missoni w Kuwejcie i Edynburgu lub Giorgio Armani w Dubaju. Wnętrza tego drugiego wyszły spod kreski samego kreatora.

Kolejnym przykładem jest hotel Bulgari w Mediolanie, za architekturę i wnętrza którego odpowiedzialny jest Antonio Citerro. Są to znane nazwiska, za którymi stoją dziesiątki zaprojektowanych kolekcji. Ich przygoda ze światem projektowania wnętrz miała zwykle początek w linii dodatków dla domu: zasłon, poduszek itd. Kultowym przykładem jest wyprodukowana przez Giorgio Armaniego w 1982 r. lampa w kształcie logo jego firmy, już wtedy zapowiadająca rosnące zainteresowanie kreatorów mody wnętrzami. 30 lat później zaprojektował wnętrza apartamentu wartego 10 mld dolarów w World – One w Bombaju, który po ukończeniu będzie najwyższym apartamentowcem na świecie. Projektant jest również odpowiedzialny za wnętrza luksusowego apartamentowca nazwanego jego nazwiskiem – Armani Tower. Oprócz tych inwestycji, pełnych luksusu i eleganckich linii, tak znanych z jego kreacji, wciąż dużym powodzeniem cieszą się niebotycznie drogie apartamenty we wspomnianym już Armani Hotel w Dubaju. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się w nim od 160 tys. dolarów.

Pierre Cardin jest kolejnym projektantem mody, który wprowadził linię łóżek, mebli i dodatków. Równocześnie w tym czasie powstały działy zajmujące się projektowaniem wnętrz w wielkich domach mody: Ralph Lauren Home Collection, Versace Home Collection, Armani Casa, Missoni Home i Bulgari Home. Od projektowania zawartości garderoby, kreatorzy mody przeszli do samych pomieszczeń, mebli i wyposażenia łazienek, a później nawet całych apartamentów.

Jak większość światowych trendów, tak i ten pojawił się z lekkim opóźnieniem w naszym kraju. Również w Polsce projektanci mody o ugruntowanej już pozycji rynkowej zajęli się wnętrzami. Dawid Woliński związał się z salonem luksusowych mebli i dodatków MOOD, projektując serię poduszek i narzut, a następnie autorskie stoły i sofy.

Kolejny rodzimy projektant, Plich, również spróbował swoich sił w projektowaniu wnętrz. Zaczął od własnego atelier na Rynku w Krakowie, w którym oferuje formy przemysłowe, meble oraz projekty wnętrz mieszkań, biur, hoteli i restauracji.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY