REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Uchwała o Parku Kulturowym Ulicy Piotrkowskiej wymaga doprecyzowania

  • Autor: PropertyDesign.pl / UM Łódź
  • 01 wrz 2016 13:13
Uchwała o Parku Kulturowym Ulicy Piotrkowskiej wymaga doprecyzowania
Mapa Kodeksu Krajobrazowego w Łodzi, źródło: UMŁ

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Łodzi głosowane będą modyfikacje niektórych zapisów uchwały, dotyczącej utworzenia Parku Kulturowego Ulicy Piotrkowskiej.

REKLAMA

Jak poinformowała Aleksandra Sztuka z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków UMŁ, chodzi o zaktualizowanie i doprecyzowanie kilku paragrafów, które dawały pole do szerszej lub niejednoznacznej interpretacji przepisów. Sprawa dotyczy np. markiz i zadaszeń w ogródkach letnich, miejsca umieszczenia klimatyzatorów czy eksponowanie reklam na pojazdach.

Jesienią ub. roku Rada Miejska zobowiązała Urząd Miasta Łodzi do opracowania kodeksu krajobrazowego dla Łodzi, a przygotowania i konsultacje w tej sprawie rozpoczęły się w październiku i listopadzie. Łódź została podzielona na 4 strefy, w tym strefę O obejmującą park kulturowy ulic Piotrkowskiej.

Łódzki projekt kodeksu dot. reklam, zmierza do wyeliminowania z krajobrazu miasta nośników ledowych, banerów, murali reklamowych itd. Dla każdej ze stref opracowano zestaw możliwych nośników oraz zasad ich stosowania, a także katalog reklam zakazanych na danym obszarze.

Pisaliśmy w sierpniu o szczegółach uchwały. Kodeks reklamowy ma zostać przyjęty jesienią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY