REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Uchwała uporządkuje krajobraz

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 wrz 2015 09:34
Uchwała uporządkuje krajobraz
Warszawa, fot. Fotolia

11 września  br. weszła w życie tzw. ustawa krajobrazowa, czyli Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. Jeszcze we wrześniu br. rozpoczną się prace nad uchwałą Rady Miasta Warszawa, która ustali zasady umieszczania reklam, szyldów itp.

REKLAMA

Ustawa pozwoli Radzie Warszawy na przyjęcie uchwały regulującej funkcjonowanie w przestrzeni miasta urządzeń reklamowych, szyldów oraz ogrodzeń. Będzie ona miała moc prawa miejscowego i wszystkie nowe reklamy, szyldy itp. będą musiały być z nią zgodne. Istniejące a niezgodne z jej zapisami będą mogły istnieć jeszcze przez rok od wejścia w życie uchwały, potem muszą być dostosowane do jej zapisów.

- Wszystkim nam zależy na tym, żeby takie zapisy powstały w Warszawie jak najszybciej. Dlatego już podczas najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy 17 września poprosimy Radę o zgodę na przystąpienie do prac nad uchwałą – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Projekt uchwały zostanie poddany otwartym konsultacjom społecznym – dodaje prezydent.

Tryb przyjmowania uchwały reklamowej w dużym stopniu można porównać do trybu uchwalania planu miejscowego, zarówno pod względem poszczególnych etapów procedury formalnej, jak i czasu potrzebnego do ich realizacji. Zapisy uchwały będą odnosić się przede wszystkim do dwóch zagadnień – reklam oraz szyldów; uregulują także kwestię ogrodzeń na terenie miasta. Prace nad rozwiązaniami dotyczącymi szyldów prowadzone są równolegle z przygotowywanym we współpracy ze stowarzyszeniami Miastodwa oraz Miasto Moje a W Nim przewodnikiem dobrych praktyk dla szyldów i witryn.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY