REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Uczyć się od najlepszych. Warszawa idzie w ślady Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 12 kwi 2017 15:48
Uczyć się od najlepszych. Warszawa idzie w ślady Łodzi
Magiczny woonerf na Piramowicza w Łodzi. Inwestycję zrealizował łódzki oddział Skanska fot. mat. prasowe Skanska

Do Łodzi przyjechali architekci i pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, by zwiedzić łódzkie woonerfy i spotkać się z ich pomysłodawcami oraz projektantami.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, goście mają nadzieję na wymianę doświadczeń z łódzkimi architektami i zapoznanie się z rozwiązaniami, które wykorzystali, projektując i budując woonerfy. W Łodzi funkcjonują trzy woonerfy, a kilka kolejnych jest w trakcie realizacji. Łodzianie pokochali rozwiązanie, które wycisza ruch samochodowy, wprowadza więcej zieleni w miejskim krajobrazie i zachęca do spotkań oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu w bezpiecznej przestrzeni. Warszawski magistrat chce wprowadzić podobne rozwiązania w stolicy.

Warszawskie woonerfy miałyby pojawić się na placu Małachowskiego i tzw. placu pięciu rogów, czyli na skrzyżowaniu ulic: Chmielnej, Zgody i Szpitalnej. - Chcemy zobaczyć, jak woonerfy wyglądają w Łodzi i jakie rozwiązania tutaj zastosowano, by ruch pieszy był uprzywilejowany i stworzył godne warunki do spędzania czasu dla mieszkańców - zapowiada Tamas Dombi z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY