REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ulica Kondratowicza nowym centrum Bródna

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 sty 2016 09:39
fot. Fotolia

Budowa metra odmieni ulicę Kondratowicza, która stanie się nowym centrum Bródna. Trwają już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne dotyczące tego miejsca. A w planach są konsultacje społeczne z mieszkańcami tej warszawskiej dzielnicy.

REKLAMA

W związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie zmodernizowana. Rozpoczęły się już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, prowadzone - na zlecenie miasta - przez Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ich celem jest uzyskanie różnorodnych propozycji dotyczących zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: „Kondratowicza” i „Bródno”.

W proces projektowy zostaną włączeni mieszkańcy – rozpoczynają się właśnie konsultacje społeczne w tej sprawie. 20 stycznia 2016 r. o godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione planowane działania dotyczące nowego centrum Bródna.

Podczas konsultacji, które potrwają do 5 lutego, odbędą się również dwa spotkania warsztatowe (chętni mogą wybrać jeden dogodny dla siebie termin) - 23 stycznia w godz. 11.00 - 14.00 i 26 stycznia w godz. 17.30 - 20.30. Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły, powiedzieć co jest dla nich ważne i wymaga zachowania, a co należy koniecznie zmienić. Propozycje mogą dotyczyć zieleni, przestrzeni publicznej, organizacji ruchu rowerowego oraz samochodowego na ul. Kondratowicza. Wyniki zostaną później przekazane pięciu zespołom projektowym zakwalifikowanym do drugiego etapu warsztatów urbanistyczno-architektonicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY