REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

‬Ulica Puławska w Warszawie z tunelem dla rowerzystów i pieszych?

  • Autor: warszawa.wyborcza.pl
  • 26 sty 2016 16:18
‬Ulica Puławska w Warszawie z tunelem dla rowerzystów i pieszych?
fot. Sav Szymura, flickr.com

Jest szansa, że ulica Puławska w Warszawie będzie miała tunel dla pieszych i rowerzystów. Władze dzielnicy Mokotów proponują takie rozwiązanie, aby ułatwić przejazd przez tę ruchliwą ulicę i dojazd do zagłębia biurowego na Służewcu - informuje warszawa.wyborcza.pl.

REKLAMA

O planach mokotowskich władz poinformował portal warszawa.wyborcza.pl. Przejście wraz z przejazdem rowerowym miałoby powstać pod ulicą Puławską, przy skrzyżowaniu z Rzymowskiego.

Tunel pod ulicą Puławską ma mieć specjalne oświetlenie, które będzie sygnalizowało czy tunel jest otwarty czy zamknięty - np. z powodu zbyt dużego poziomu wody w Potoku Służewieckim.

Władze dzielnicy Mokotów mają już koncepcję tunelu. Teraz potrzebny jest jeszcze projekt budowlany.

Wpuszczenie ruchu pieszego w tunel w tym miejscu podoba się mieszkańcom, ponieważ będzie to dla nich duże ułatwienie. Jednak w przypadku przejść i tuneli podziemnych architekci mają zdania podzielone. - O przestrzeni publicznej w stolicy często zapominano - mówił w rozmowie z Propertydesign.pl, architekt Wojciech Popławski, współzałożyciel OP Architekten.

W kontekście zmian jakie przejść ma rondo Dmowskiego w Warszawie, architekt mówił: - Piesi są pokrzywdzeni, ponieważ muszą korzystać z podziemnych, zatłoczonych i dość nieatrakcyjnych przejść, tracąc kontakt z miastem, gubiąc orientację w przestrzeni. W Europie Zachodniej zdecydowanie odchodzi się od takich rozwiązań na rzecz klasycznych przestrzeni publicznych: placów, skwerów oraz miejsc, w których łączy się komunikację, szczególnie z pieszą i z usługami.

Jak będzie wyglądać ulica Puławska z tunelem, przekonamy się gdy powstanie projekt budowlany, którego wykonanie zleci Zarząd Dróg Miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY