REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ulice w Koszalinie oświetlą lampy z oprawami LED

  • Autor: Koszalin.pl
  • 21 lis 2014 10:42
Ulice w Koszalinie oświetlą lampy z oprawami LED
fot. Koszalin.pl

Energa Oświetlenie wymienia w Koszalinie blisko 900 opraw oświetleniowych starego typu na energooszczędne typu LED. Oszczędność energii sięgnie ponad 50 procent.

REKLAMA

Nowe oprawy już są lub pojawią się przy Armii Krajowej, Monte Cassino, 1 Maja, 4 Marca, Bohaterów Warszawy, Gdańska, Fałata, Młyńskiej, Morskiej, Traugutta, Władysława IV, Zwycięstwa - informuje oficjalny portal  miejski Koszalin.pl.

– Modernizacja w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jednocześnie spowoduje niższe zużycie energii elektrycznej – mówi prezydent Piotr Jedliński.

Nowe punkty świetlne będą miały niższą moc od obecnie zainstalowanych, uzyskując jednocześnie o wiele lepsze parametry oświetleniowe. Miasto zaoszczędzi rocznie 600 MWh energii, co odpowiada zmniejszeniu emisji CO do atmosfery o 550 ton w skali roku (efekt ochrony środowiska). W zależności od pogody prace trwać będą od dwóch do czterech miesięcy. Dziennie wymienianych jest ok. 30 opraw. Jest więc szansa, że do końca grudnia większość opraw zostanie wymieniona.

Już teraz kierowcy jadący ulicą 4 Marca i piesi mogą zobaczyć różnice pomiędzy starym i nowym oświetleniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY