REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Umeda Sky Building spełnieniem marzeń japońskich projektantów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 cze 2015 16:02

Umeda Sky Building nie jest najwyższym budynkiem Osaki. Nie dysponuje największą powierzchnią biurową w mieście. Mimo to jest bezapelacyjnym symbolem miasta. Klucz do sukcesu? Architektura przypominająca stację kosmiczną.

REKLAMA

Umeda Sky Building został ukończony w 1993 roku. Składa się z 40 kondygnacji i wznosi się na wysokość 173 metrów. Projekt inwestycji wykonanej przez Takenaka Corporation stworzył Hiroshi Hara, autor m.in. Sapporo Dome.

W rzeczywistości konstrukcja składa się z dwóch wieżowców. Architekt zastosował specjalnie nachylone szkło odbijające niebo, co wzmacnia wrażenia wynikające z kontrastu z niższymi częściami budynki. Docelowo ma to sprawiać wrażenie "płynięcia" budynku po niebie. Zwieńczenie wieżowców to z kolei chmury.

Kluczowe w projekcie jest jednak połączenie między wieżowcami. Oprócz poziomych i pionowych przejść na szczycie znajduje się duża platforma obserwacyjna. Co ciekawe, została ona zamontowana na dzięki dźwigom, które stopniowo unosiły ją na szczyt.

Inna ciekawostka związana z wieżowcem to poziom 0, na którym znajdują się punkty gastronomiczne i usługowe. Ich wygląd przypomina XIX-wieczną ulicę japońską.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY