REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Umowy z projektantem dworców w Białymstoku i Skarżysku podpisane

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 gru 2016 09:37
fot. pixabay.com

PKP S.A. wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej, przedprojektowej i okołoprojektowej dla inwestycji dworcowych w Białymstoku i Skarżysku-Kamiennej, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. W przypadku obydwu projektów zwycięzcą przetargu została pracownia Pas Projekt.

REKLAMA

W odpowiedzi na przetarg dotyczący opracowania dokumentacji dla inwestycji w Białymstoku wpłynęło 5 ofert, których wartości wahały się w granicach 488 tys. – 1,1 mln zł brutto. Wartość zwycięskiej oferty to ponad 652 tys. zł brutto. Natomiast na przetarg dotyczący opracowania dokumentacji dla dworca w Skarżysku-Kamiennej odpowiedziało 6 wykonawców, składając oferty  od 612,5 tys. do 873,5 tys. zł brutto. Wartość zwycięskiej oferty to 738 tys. zł brutto.

Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektów oznacza gruntowną modernizację wnętrza i elewacji budynków, uporządkowanie terenów przyległych oraz dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia PKP S.A. realizuje 10 inwestycji dworcowych (Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko-Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze). Łączna wartość dofinansowania z Programu wynosi 160 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY