REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Unikatowy plac zabaw od pracowni Grima

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 maj 2017 13:20
Unikatowy plac zabaw od pracowni Grima
Plac zabaw w parku Ujazdowskim. Projekt: Grima. Fot. www.zom.waw.pl
Unikatowy plac zabaw od pracowni Grima
Unikatowy plac zabaw od pracowni Grima
Unikatowy plac zabaw od pracowni Grima

Tunele, górki, rzeka, trampolina, zjeżdżalnie i wiele innych ciekawych zabawek z naturalnych materiałów, do tego dużo roślinności – unikatowy plac zabaw powstaje w warszawskim parku Ujazdowskim. Zaprojektowany został przez firmę Grima, a koszt jego budowy wyniesie 3,6 mln zł.

REKLAMA

Nowy plac zabaw powstanie w miejscu istniejącego. Podzielony będzie na pięć stref z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci.

Na placu wybudowana zostanie sieć tuneli, górek i mostków. Teren wyposażony zostanie w ścieżkę sensoryczną oraz różne budowle, np. altankę z dachem ze strzechy, tematyczny domek z kuźnią, piecem kaflowym, kowadłem i paleniskiem czy łódkę. Opiekunowie najmłodszych dzieci będą mogli korzystać z huśtawki na której jednocześnie buja się dorosły i dziecko.

W strefie zabaw z piaskiem nad piaskownicami zamontowane będą zacieniacze. Dla starszych dzieci przeznaczone są: tunele napowietrzne i siatkowe, odwrócone i prowadzące do wnętrza ziemi linarium, trampolina, ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Do tego wieże i mostki.

Unikatowy w formie plac zabaw zaprojektowany został tak, by mogły z niego korzystać także dzieci niepełnosprawne. Zabawki będą miały odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne przyjazne dzieciom z ograniczoną mobilnością czy dostosowane kolory dla dzieci z wadami wzroku.

Wyposażenie placu, w dominujących kolorach roślinności, w dużej części wykonane zostanie z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, granitu, kamieni polnych. Plac będzie miał bezpieczną nawierzchnię i zaaranżowaną dookoła zieleń złożoną m.in. z powojników, winobluszczy i tawulców. Rośliny objęte zostaną funkcjonującym w parku automatycznym nawadnianiem. Nowy plac zabaw powstanie w pół roku. Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawy planuje oddać go dzieciom w październiku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY