REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Usługi dodatkowe mile widziane

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 wrz 2014 11:44
Usługi dodatkowe mile widziane
Polacy rzadko korzystają z roweru jeżdżąc do pracy. Związane jest to z brakiem odpowiedniej infrastruktury, fot. Fotolia

W nowoczesnych biurowcach wyraźną tendencją jest zapewnienie coraz nowych udogodnień swoim najemcom. Standardową usługą jest już restauracja, kiosk lub bankomat w nowo wybudowanym budynku biurowym. Na jakie jeszcze może liczyć pracownik nowoczesnej przestrzeni biurowej?

REKLAMA

Do dyspozycji coraz częściej ma bogatą ofertę usług dodatkowych typu przedszkole, centrum medyczne, pralnie, myjnia samochodowa czy fitness klub. Dobrym przykładem jest biurowiec Pixel w Poznaniu, gdzie powstało designerskie przedszkole zaprojektowane przez pracownię Ultra Architects. Już funkcjonuje i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Polacy rzadko korzystają z roweru jeżdżąc do pracy. Brak odpowiednio przygotowanej infrastruktury oraz odpowiedniego zaplecza rowerowego skutecznie zniechęca pracowników do jazdy rowerem. To się jednak zmienia. Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis podkreśla, że w każdym projekcie HB Reavis pamięta się o rowerzystach. Z myślą o nich powstają szatnie z natryskami i stojaki na rowery.

Coraz liczniej pojawiają się specjalnie strzeżone parkingi dla rowerów i nierzadko z mini serwisem. W lipcu br. taką dodatkową usługę przy swoim wrocławskim biurowcu Centrum Orląt otworzył dla pracowników Europejski Fundusz Leasingowy. – Rowerzyści mają do dyspozycji 40 nowych miejsc parkingowych, samoobsługową stację naprawy rowerów z podstawowymi narzędziami i 4 stanowiska prysznicowe – mówi Krzysztof Kaszub, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami i Administracji z EFL Service. Tego typu usługi powstają z myślą o wygodzie i komforcie pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY