REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ustawa o rewitalizacji pozwoli na nieograniczone budowanie marketów?

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 wrz 2015 13:05

Jeden z przepisów ustawy o rewitalizacji - zdaniem polityków Zjednoczonej Prawicy - sprzyja wielkopowierzchniowym sieciom handlowym. Klub ZP zapowiedział, że zwróci się do Prezydium Sejmu, by na najbliższym posiedzeniu izby nie rozpatrywać senackich poprawek do ustawy.

REKLAMA

Zgodnie ze wstępnym porządkiem obrad Sejmu na posiedzeniu zaplanowanym na 9-11 września rozpatrywane mają być poprawki Senatu do ustawy o rewitalizacji.

Jeden z przepisów ustawy zakłada, że w miejscowym planie rewitalizacji określa się w zależności od potrzeb m.in. zakazy i ograniczenia dot. działalności handlowej lub usługowej oraz maksymalną powierzchnię sprzedaży obiektów handlowych, w tym obszary rozmieszczenia obiektów handlowych o wskazanej w planie maksymalnej powierzchni sprzedaży i ich dopuszczalną liczbę.

Według przewodniczącego klubu Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina, jest to "ordynarna, lobbystyczna poprawka, która zagraża bytowi setek tysięcy małych sklepów, a tym samym tysięcy miejsc pracy".

"Ta ustawa to klasyczny przykład nieuczciwego lobbingu. Umożliwia sieciom wielkopowierzchniowym, głównie zagranicznym, nieograniczoną ekspansję" - ocenił Gowin na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zapowiedział, klub ZP zwróci się do Prezydium Sejmu, by ten punkt nie był rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Sejmu, a jeżeli koalicja rządowa nie przychyli się do tego wniosku, klub zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie tej ustawy.

Więcej na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY