REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Varso Tower będzie najwyższym biurowcem w Polsce. To projekt Foster&Partners i HRA Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sty 2017 11:38
W tym miejscu powstanie nowa inwestycja słowackiego dewelopera, fot. facebook HBReavisPL

Varso Tower to nowa inwestycja biurowa HB Reavis, która powstanie przy ul. Chmielnej w Warszawie. Słowacki deweloper powstawił na najlepszych architektów. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci. Z brytyjskiej pracowni nad projektem pracował m.in. Grant Brooker, Krzysztof Górnicki i Jędrzej Kolesinski.

REKLAMA

W drugiej połowie listopada 2016 r. słowacki inwestor - firma HB Reavis - otrzymała prawomocne pozwolenia na budowę zespołu budynków w ścisłym centrum stolicy. W ramach inwestycji powstanie 230-metrowy wieżowiec, który wraz z iglicą ma osiągnąć aż 310 metrów wysokości. Wieżowiec będzie połączony przejściami z dwoma dodatkowymi budynkami wznoszącymi się na wysokość 80 i 90 m.  Na dachu powstanie taras z widokiem na Warszawę. W planach są też windy panoramiczne.

Projekt przygotowany w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci rozłożony jest na trzy etapy. HB Reavis zaczyna najpierw budowę części podziemnej, wspólnej dla całości. Inwestycja przy Jana Pawła II i Chmielnej ma duże znaczenie dla HB Reavis. Dobre przygotowanie inwestycji jest w tym wypadku kluczowe, ze względu na centralne położenie działki, wizję rozwoju miasta, jak również oczekiwania warszawiaków.

310-metrowy wieżowiec HB Reavis ma szansę zostać najwyższym budynkiem w Polsce. Dziś nadal na pierwszym miejscu jest Pałac Kultury i Nauki (wraz z iglicą ma 237 metrów), zaś drugim najwyższym budynkiem został Warsaw Spire na warszawskiej Woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY