REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Vector+ bramą do centrum Warszawy. Oto projekt spod kreski JSK Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 mar 2017 11:01
Vector+ bramą do centrum Warszawy. Oto projekt spod kreski JSK Architekci
Vector+ fot. mat. prasowe
Vector+ bramą do centrum Warszawy. Oto projekt spod kreski JSK Architekci
Vector+ bramą do centrum Warszawy. Oto projekt spod kreski JSK Architekci
Vector+ bramą do centrum Warszawy. Oto projekt spod kreski JSK Architekci

Rusza budowa biurowca Vector+ w Warszawie. To pierwszy nowoczesny budynek biurowy w północno-zachodniej części dynamicznie rozwijającej się Woli, zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia z ul. Obozową. Za koncepcję i projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci.

REKLAMA

- Vector+ czekał na swój czas. Budowa biurowca jest skoordynowana z realizacją kluczowych inwestycji infrastrukturalno-transportowych. Trafia w okres dużej popularności Woli, będąc jednocześnie pierwszym tego typu obiektem w północno-zachodnim rejonie dzielnicy.  To przewaga, również cenowa, dla bezpośrednio konkurencyjnych wobec siebie wież zlokalizowanych przy Rondzie Daszyńskiego, od którego Vector+ dzielą zaledwie dwie stacje metra. Sądzę, że nasi klienci docenią te atuty. Mimo że dopiero kilka dni temu oznakowaliśmy teren budowy, już spotykamy się z zainteresowaniem potencjalnych najemców – mówi Krzysztof Grucela, prezes zarządu spółki City Level, inwestora obiektu.

Brama do Śródmieścia

Vector+ jest beneficjentem najważniejszych zmian w zakresie infrastruktury i transportu w tej części Woli, m.in. realizacji stacji linii obwodowej tuż przy biurowcu, remontu torowisk tramwajowych na ul. Obozowej, budowy II linii metra (jeden przystanek autobusowy od inwestycji) czy nowych stacji rowerów miejskich Veturilo. Dzięki położeniu przy al. Prymasa Tysiąclecia jest doskonale skomunikowany z lotniskiem, systemem obwodnic i autostradą. Stanowi funkcjonalną i przestrzenną bramę do centrum miasta.

Otwarty na miasto

Za koncepcję i projekt architektoniczny Vector+ odpowiada renomowane biuro JSK Architekci, znane nie tylko z realizacji nieruchomości komercyjnych, ale również wymagających i powszechnie znanych obiektów infrastrukturalnych i sportowych jak lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i Stadion Narodowy w Warszawie.

- Vector+ zaprojektowany został jako urbanistyczny akcent i punkt orientacyjny usytuowany u zbiegu Al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej. Świetna lokalizacja przy głównej arterii komunikacyjnej Woli zapewnia budynkowi niepowtarzalną ekspozycję i dużą rozpoznawalność. Budynek składa się z siedmiokondygnacyjnej części niższej, która swoimi gabarytami koresponduje z  zabudową  osiedla przy Parku Moczydło oraz z piętnastokondygnacyjnej części wyższej zwróconej ku wysokiej zabudowie biurowej Woli i Śródmieścia. Jest ucieleśnieniem  trwającego od dwudziestu pięciu lat procesu  przekształcania się warszawskiej Woli  z dzielnicy wyłącznie mieszkaniowo-przemysłowej w zurbanizowaną wielkomiejską dzielnicę łączącą wiele różnych sposobów zagospodarowania,  w tym w szczególności wysoką zabudową biurowo usługową – mówi Mariusz Rutz, współwłaściciel JSK Architekci.

Zobacz wywiad z Mariuszem Rutzem, współwłaścicielem JSK ArchitekciRekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY