REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Vienna House szykuje naprawdę designerski hotel

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2016 11:07
Vienna House szykuje naprawdę designerski hotel
fot. materiały prasowe Vienna House

Vienna House rozpoczyna budowę nowego designerskiego hotelu w niemieckim mieście Kronberg. Otwarcie hotelu planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r. Hotel będzie umiejętnie grał tematami związanymi z podróżami, biznesem i muzyką, wykorzystując zabytkowy dworzec oraz sąsiednią salę muzyki kameralnej jako elementy łączące stylu.

REKLAMA

W grudniu br. Vienna House, największa austriacka sieć hoteli, podpisała umowę dzierżawy z firmą inwestycyjną Contraco GmbH. Ponadczasowy, designerski hotel powstanie w mieście Kronberg w Taunus, niedaleko Frankfurtu nad Menem i będzie oferować swoim gościom 96 pokoi, dwie kreatywne sale konferencyjne, wygodne bistro, przytulny lobby bar, taras zimowy, a także strefę fitness z widokiem na tereny zielone. Budynek hotelu stanowi część nowego planu rozwoju miasta. W jego ramach przewidywana jest również budowa sąsiedniej sali muzyki kameralnej oraz połączenie projektu z zabytkowym dworcem kolejowym. Za tzw. dzielnicę muzyczną Kronberga odpowiada Staab Architekten z siedzibą w Berlinie.

- Kronberg jest bardzo malowniczym miejscem. To również ważny ośrodek gospodarczy i badawczy. Wszystkie powyższe cechy oraz bezpośrednie połączenie z Frankfurtem sprawiły, że ten klimatyczny kurort okazał się niezwykle interesujący dla Vienna House. Koncept to połączenie nowoczesnego stylu z lekkością klasy premium - tłumaczy Daniel Rinck, dyrektor zarządzający Contraco.

- Pragniemy zachęcić do podróżowania i odkrywania. W hotelach Vienna House panuje swobodna atmosfera, ale z dbałością o wysoką klasę usług. Nie zależy nam na pośpiechu, ale na ciekawym, ponadczasowym designie z lokalnymi i wyszukanymi elementami oraz na pracownikach, którzy są "prawdziwymi gospodarzami - informuje Rupert Simoner, dyrektor generalny Vienna House.

- To brzmi bardzo prosto, ale wymaga konsekwencji w realizacji oraz oceny z punktu widzenia gościa, tak aby piękno prostych rozwiązań stawiać na pierwszym planie - komentuje. - Hotel jest ważnym elementem w rozwoju dzielnicy muzycznej w pobliżu dworca i zapewni naszym gościom i artystom rodzinną atmosferę, jakiej oczekują - mówi Raimund Trenkler, prezes zarządu Fundacji Akademii Kronberg.

Sercem hotelu będzie lobby hotelowe - miejsce relaksu oraz punkt spotkań w domowej atmosferze, z nastrojowym barem i słonecznym tarasem. Śniadania będą wydawane w kuchni zaprojektowanej w domowym stylu, obiady i kolacje mają odzwierciedlać świeżość regionalnych produktów. Relaksującą atmosferę oraz najlepsze koktajle goście odnajdą w lounge barze. Nowy hotel w Kronbergu zaoferuje również kreatywną koncepcję spotkań w dwóch salach o powierzchni 50 mkw. każda. Ten, kto choć raz odbędzie spotkanie w takiej atmosferze, ze zdrowym jedzeniem "Powerfood", ten nigdy więcej nie będzie chciał przesiadywać w zwykłych salach konferencyjnych. Do hotelu należeć będzie również strefa fitness, garaż parkingowy i stanowisko do parkowania autobusów.

Nowoczesna technologia i przemyślana digitalizacja będą rozpościerać się na terenie całego hotelu w postaci m.in. bezpłatnego i szybkiego Wi-Fi, aplikacji mobile concierge, stoiska Self-Check-in/out oraz ekologicznej koncepcji mobilności.

Z planowanym nowym otwarciem hotelu, Vienna House będzie obsługiwać 16 hoteli w Niemczech i 17 w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY