REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

VIVO! Krosno projektują NCArchitekci - prace w toku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 sty 2015 11:33
VIVO! Krosno projektują NCArchitekci - prace w toku
Centrum handlowe VIVO!, wizualizacja, Immofinanz Group

Trwa już przygotowanie projektu architektonicznego nowego centrum handlowego. Wiadomo, że będzie miało ok. 22 tys. mkw. powierzchni pod wynajem, mogącej pomieścić ponad 70 sklepów.

REKLAMA

Immofinanz Group kontynuuje rozwój swojej nowo opracowanej marki centrów handlowych VIVO!: działka o powierzchni sześciu hektarów została zabezpieczona pod budowę kolejnego obiektu tego typu na terenie Krosna. Prace budowlane powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2017 r., a koszty tej inwestycji szacowane są na około 37 milionów euro. Immofinanz Group realizuje ten projekt deweloperski wraz z firmą Acteeum Group.

Krosno będzie trzecim miastem w Polsce, gdzie powstanie centrum handlowe VIVO!, po pierwszym tego typu obiekcie otwartym w Pile w październiku 2014 r. i po VIVO! Stalowa Wola, którego budowa jest w toku. 

Nowe centrum handlowe będzie miało ok. 22 tys. m kw. powierzchni pod wynajem, mogącej pomieścić ponad 70 sklepów, a także ok. 800 miejsc parkingowych. Lokalizacja w południowej części miasta, z bezpośrednim dostępem do nowo wybudowanej obwodnicy, zapewni optymalny dojazd. Do VIVO! Krosno będzie więc można łatwo i szybko dotrzeć, zarówno z centrum miasta, jak i z jego okolic.

Aktualnie trwa już przygotowanie projektu architektonicznego, który przygotowują architekci z biura NCArchitekci Stanisław Nesterski, Grzegorz Czuchra.

Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to jednopiętrowa konstrukcja budynku, koncentracja na ofercie z zakresu mody i rozrywki, a także obecność rozpoznawalnych marek najemców. Koncepcja tego typu centrów handlowych została opracowana z myślą o miastach o liczbie mieszkańców od 40 tys. do 100 tys. i o zasięgu całkowitym umożliwiającym dotarcie do najmniej 200 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY