REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W 100-letnim budynku powstał magazyn self-storage

  • Autor: PAP
  • 15 gru 2016 14:57
fot. pixabay.com

Magazyn self-storage, czyli tzw. hotel dla rzeczy powstał w 100-letnim, poprzemysłowym budynku w Sosnowcu. W ramach zakończonego właśnie drugiego etapu inwestycji nakładem blisko 1 mln zł powstało 120 boksów.

REKLAMA

Pierwszy magazyn, uruchomiony nakładem 250 tys. zł, działa w tym miejscu od 2010 r. "Sukces pierwszej inwestycji, a także rosnące w regionie zapotrzebowanie na takie usługi skłoniły nas do kolejnej, tym razem na zdecydowanie większą skalę" - powiedziała Aleksandra Suwała z firmy Sejfboksy.

Na potrzeby nowego magazynu wyremontowano i przystosowano mający ponad 100 lat budynek o powierzchni 1,2 tys. m kwadratowych, który wyremontowano i przystosowano specjalnie pod tę inwestycję.

"Budynek zyskał zarówno nową elewację, jak również wnętrze. Teraz po remoncie będzie spełniał nową, użyteczną funkcję. Jego środek podzieliliśmy na 120 pomieszczeń magazynowych, w których swoje rzeczy będą mogli przechowywać m.in. lokalni przedsiębiorcy, sportowcy czy hobbyści" - dodała Aleksandra Suwała.

Budynek należał niegdyś do rodziny Schoenów - najbogatszych i najbardziej wpływowych obywateli Sosnowca, którzy czerpali zyski z dwóch wybudowanych przez siebie fabryk włókienniczych. Trzypokoleniowa rodzina mieszkała w Sosnowcu od 1875 do 1945 r. i w ciągu tych kilkudziesięciu lat aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym miasta i położyła ogromne zasługi dla jego rozwoju, między innymi starała się o nadanie praw miejskich i współfinansowała wiele przedsięwzięć publicznych. Troszczyła się także o swoich pracowników, budując dla nich osiedle mieszkaniowe. Podczas II wojny światowej wspierała polski ruch oporu i pomagała rodzinom aresztowanych.

Inwestorem i właścicielem Sejfboksów jest firma Amtra Sp. z o.o. z Sosnowca, należąca do Grupy Kapitałowej Amtra, istniejącej na rynku polskim od prawie 25 lat, o rocznym obrocie 100 mln złotych.

Moda na magazyny self-storage przywędrowała do Polski dopiero przed kilkoma laty, choć w Stanach Zjednoczonych są w powszechnym użyciu od ponad 70 lat. Działa tam ponad 50 tys. tego typu miejsc. Także w Europie istnieje już ponad 7 mln m kw. magazynów self-storage.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY