REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W centrum Łodzi powstaną parki kieszonkowe

  • Autor: UM Łódź
  • 12 sty 2016 14:26
W centrum Łodzi powstaną parki kieszonkowe
fot. UM Łódź

W ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego na rok 2016 zostało wyznaczonych sześć miejsc na Starym Polesiu, w których powstaną tzw. kieszonkowe parki, czyli miejsca, które znajdują się w ścisłej zabudowie miasta.

REKLAMA

- Analiza wykazała, że poziom zieleni w tej dzielnicy jest prawie o 20 razy mniejszy niż stawiane wymogi. Z racji, że nie ma miejsca na duży, okazały park powstał pomysł na wykorzystanie wolnych działek gminnych – mówiła główna projektantka „kieszonkowych” parków Anna Sokołowska.

Jak informuje łódzki magistrat, największy z 6 parków powstanie na skrzyżowaniu ulic Struga i Lipowej. Znajdzie się na nim m.in. miejsce do ćwiczeń, stoliki szachowe, plac widowiskowy oraz system stopni-sceny czyli rodzaj amfiteatru. Wykorzystana zostanie również pompa uliczna, która prawdopodobnie pozwoli na utworzenie wodnego placu zabaw.

Kolejny park powstanie na ul. Pogonowskiego 10/12. Podzielony będzie na dwie części – sportową i rekreacyjną. Znajdą się w nim takie atrakcje jak huśtawki wagonowe, bujaki, piaskownica, górka saneczkowa oraz placyk do gry w kosza.

Park „kieszonkowy” powstanie również na skrzyżowaniu ulic Pogonowskiego z ulicą Więckowskiego, na ulicy Legionów 69 oraz na skrzyżowaniu ulicy Strzelców Kaniowskich z ulicą Więckowskiego. W każdym miejscu znajdzie się strefa relaksu oraz miejsce do zabaw dla najmłodszych. Są to obiekty, które zostaną w Łodzi na stałe oraz będą służyły nie tylko mieszkańcom, ale również przechodniom, czy przejezdnym - podaje łódzki magistrat.

Dodatkowo na ul. Strzelców Kaniowskich 34 powstanie kwietnik, który będzie ozdobą miasta.

Koszt wszystkich obiektów to 1,7 mln. zł. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY