REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W czerwcu zakończy się budowa nowej siedziby radomskich sądów

  • Autor: PAP
  • 11 mar 2016 09:10
W czerwcu zakończy się budowa nowej siedziby radomskich sądów
fot. Fotolia

W połowie roku ma zakończyć się budowa nowej wspólnej siedziby radomskich sądów. To największa od lat inwestycja wymiaru sprawiedliwości w regionie radomskim.

REKLAMA

Koszt budowy wynosi ok. 60 mln zł. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu państwa.

Do nowych budynków ma być przeniesiony sąd rejonowy, który teraz rozproszony jest w kilku miejscach, oraz część wydziałów z sądu okręgowego.

Warunki pracy i obsługi interesantów po przeprowadzce znacznie się poprawią - powiedział w czwartek na konferencji prasowej dyrektor Sądu Okręgowego w Radomiu Jan Kulig.

W nowej siedzibie sądu ma być ponad 30 sal rozpraw, w tym m.in. dwie z oszklonymi pomieszczeniami dla niebezpiecznych przestępców. Obok sal rozpraw będą znajdować się pokoje narad dla sędziów i pomieszczenia dla świadków.

Obiekt wyposażony ma być w nowoczesne systemy dozoru. Kulig powiedział, że zgodnie z deklaracją wykonawcy, prace budowlane powinny się zakończyć w czerwcu. W ocenie dyrektora roboty są zaawansowane na poziomie ok. 80 proc. Na początku przyszłego roku mają rozpocząć się przeprowadzki poszczególnych wydziałów oraz sądowych archiwów. Pierwsze rozprawy powinny się tam odbywać w I kwartale 2017 r.

Na wyposażenie nowej siedziby i zakup niezbędnego sprzętu sąd otrzymał 15 mln zł. W Sądzie Okręgowym w Radomiu pracuje na etatach 187 osób, z czego 41 stanowią etaty sędziowskie; pozostali pracownicy to urzędnicy sądowi, asystenci, kuratorzy i obsługa sądów. W Sądzie Rejonowym pracuje 54 sędziów. Średnio rocznie na jednego sędziego rejonowego przypada ok. 500 spraw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY