REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Częstochowie powstanie aquapark. Jest przetarg na projekt i budowę

  • Autor: UM Częstochowa
  • 11 sty 2017 14:31
W Częstochowie powstanie aquapark. Jest przetarg na projekt i budowę
fot. pixabay.com

Miasto Częstochowa ogłosiło przetarg na projekt i budowę parku wodnego przy ul. Dekabrystów 45. Obiekt, który powstanie do 2020 roku, będzie zlokalizowany obok istniejącej tam pływalni letniej.  W planach powstanie parku wodnego o ok. 3,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Częstochowy, inwestycja będzie obejmować rozbudowę obecnej pływalni o budynek z basenami krytymi, przebudowę istniejących dróg oraz budowę parkingów. W programie funkcjonalno-użytkowym zaplanowano m.in. basen do pływania, baseny rekreacyjne, basen ze sztuczną falą, dziką i leniwą rzekę, brodzik dla dzieci oraz baseny dla zjeżdżalni rurowej i rodzinnej. W aquaparku ma powstać też strefa saunarium i odnowy biologicznej.

Projektowany obiekt usytuowany zostanie w południowej części działki administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - od strony ul. Dekabrystów. Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, zobowiązany będzie do kompleksowego zaprojektowania i wykonania całego obiektu, a także m.in. uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Otwarcie ofert zaplanowano w lutym. Startujące w przetargu firmy będą musiały złożyć wstępną koncepcję budowy parku wodnego - podaje oficjalny portal miejski Częstochowy.

Budowa powinna rozpocząć się w 2018 roku. Bieżący rok będzie przeznaczony na prace projektowe i procedury administracyjne. Miasto zabezpieczyło środki na inwestycję w Wieloletniej Prognozie Finansowej, w tym roku w budżecie miasta na rozpoczęcie zadania zapisano 2 mln 832 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY