REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Gdańsku wyrosną kameralne biurowce szkicu APA Wojciechowski

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 paź 2017 14:46
W Gdańsku wyrosną kameralne biurowce szkicu APA Wojciechowski
fot. materiały prasowe
W Gdańsku wyrosną kameralne biurowce szkicu APA Wojciechowski

W gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz powstaną dwa nowoczesne, połączone ze sobą budynki biurowe szkicu APA Wojciechowski. Dostarczą one blisko 10 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni najmu, w większości biurowej.

REKLAMA

Inwestycja, której nazwa zostanie wyłoniona w ciągu najbliższych tygodni, realizowana jest w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 46 i 48/50. W budynku tym, pod numerem 48/50 do 2011 roku mieściła się siedziba firmy Chemia, a na jej parterze działała hurtownia materiałów budowlanych. Stara konstrukcja budynku (został on oddany do użytku w 1955 roku) nie dawała możliwości spełnienia dzisiejszych norm obciążeniowych i wymogów bezpieczeństwa dla nowoczesnych biurowców, dlatego zostanie on w najbliższych dniach całkowicie przebudowany.

Prace rozbiórkowe w tym zakresie już się rozpoczęły i potrwają do połowy grudnia (wzorem innych inwestycji, Torus przewiduje ponowne wykorzystanie ponad 90 proc. materiałów pochodzących z rozbiórki), po czym realizowane będą kolejne fazy budowy. Docelowo w ramach dwóch etapów inwestycji powstaną dwa, połączone ze sobą łącznikiem budynki - pierwszy od strony al. Grunwaldzkiej (na miejscu przebudowywanego obecnie budynku), drugi na wewnętrznej działce (II etap). Łącznie dostarczą one na rynek blisko 10 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym ponad 8 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Wrzeszcz zdecydowanie potrzebuje dzisiaj inwestycji, które pozwolą podnieść rangę tej dzielnicy i ożywić ją biznesowo. W miejscu substandardowego budynku powstanie nowoczesny obiekt biurowy, wpisujący się w sąsiednią zabudowę, tworząc nową wartość dla tej części Gdańska. Dla rynku będzie to z pewnością ciekawa oferta wysokiej jakości powierzchni, będących w zasięgu także mniejszych podmiotów – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, dewelopera obiektu.

Nowa inwestycja odznaczać się będzie nowoczesnym i spójnym zagospodarowaniem terenu, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na rozwój i wizerunek dzielnicy. Budynki będą certyfikowane w ramach wielokryterialnej oceny ekologicznej LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), a co za tym idzie spełniać będą wymogi zrównoważonego, energooszczędnego budownictwa. Certyfikacja wpływać też będzie na sam przebieg budowy – podjętych zostanie szereg działań mających na celu minimalizację oddziaływania na bezpośrednie otoczenie. Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski z Warszawy.

I etap (al. Grunwaldzka)

I etap inwestycji to budynek biurowo-usługowy zlokalizowany przy al. Grunwaldzkiej, posiadający jedną kondygnację podziemną i 5 nadziemnych. Obiekt wpisywać się będzie w pierzeję al. Grunwaldzkiej i stanowić będzie kontynuację otoczenia istniejącej zabudowy. Na poziomach od parteru do poziomu +4 budynek stanowić będzie jedną bryłę, dostosowując się wysokością do budynków sąsiednich. Od strony alei Grunwaldzkiej elementy infrastruktury technicznej zlokalizowane na dachu będą wycofane w stosunku do lica głównej elewacji.  Na parterze zaprojektowano lokale usługowe dostępne niezależnie od strony al. Grunwaldzkiej oraz z holu budynku. Na kondygnacjach od +1 do +4 znajdą się pomieszczenia biurowe. Budynek ten dostarczy ponad 4,5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym ponad 3,7 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura. Posiadać będzie 20 miejsc parkingowych dla samochodów, jak również szatnie dla rowerzystów i miejsca dla rowerów.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY