REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W hotelu Alto trwa wykańczanie wnętrz według projektu MOIA

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 gru 2014 10:12
W hotelu Alto trwa wykańczanie wnętrz według projektu MOIA
Strefa Odpoczynku w Hotelu Alto w Żorach
W hotelu Alto trwa wykańczanie wnętrz według projektu MOIA
W hotelu Alto trwa wykańczanie wnętrz według projektu MOIA
W hotelu Alto trwa wykańczanie wnętrz według projektu MOIA

Na początku grudnia zakończy się I etap budowy pierwszego w Polsce hotelu Alto w Żorach według projektu Konsorcjum Smart Concept. Do końca tego miesiąca będą trwały prace wykończeniowe wewnątrz, a już pod koniec stycznia hotel zostanie udostępniony pierwszym gościom. Projekt wnętrz przygotowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA.

REKLAMA

- W tym momencie zaczął się już etap prac wykończeniowych. Kładzione są wykładziny, tapetowane są pokoje. Na dwóch z trzech pięter zaczęliśmy meblowanie - mówi Joanna Baranowska, kierownik projektu Alto. - Sam parter, w tym kuchnia, Strefa Widelca, InfoDesk i Strefa Odpoczynku zostaną wyposażone w sprzęty i meble jeszcze przed Nowym Rokiem. Do 24 grudnia zrealizowane zostaną także zamówienia na pościel, ręczniki i kosmetyki do łazienek. Już na początku stycznia złożymy wniosek o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, które symbolicznie zakończy ostatecznie całościowy projekt budowy Alto – dodaje.

Hotel Alto będzie dysponował 54 pokojami, które zaprojektowane zostały według najnowszych trendów hotelowych. Projekt wnętrz przygotowała architekt Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA. Projekt architektoniczny hotelu wykonała firma Konsorcjum Smart Concept.

Dominować w nich będzie oryginalna kolorystyka i klimatyczne oświetlenie. W pokojach znajdować się będą wygodne łóżka, specjalna strefa do pracy oraz miejsce na bagaże. Zamontowane zostaną także nowoczesne SmartTV. Pokoje mają też specjalnie wyciszone ściany, które zagwarantują gościom spokój podczas pobytu. W łazienkach natomiast zaprojektowano bardzo przestronny i duży prysznic. Nie zapomniano także o rodzinach z dziećmi. Do ich dyspozycji przygotowane zostaną specjalne „pokoje rodzinne”.

Ciekawe rozwiązania pojawią się też na parterze, który podzielony zostanie na 4 strefy. W Strefie Widelca w godzinach porannych goście będą mogli korzystać z bogatego bufetu śniadaniowego. Natomiast wieczorem do ich dyspozycji będzie menu główne, w którym znajdą się znane i lubiane europejskie potrawy m.in. hamburger, tortilla, pożywne sałaty czy desery, takie jak angielski pudding czy słodkie crumble. Zaplanowano również Strefę Odpoczynku z wygodnymi kanapami i dużym telewizorem. Dodatkowo do dyspozycji gości oddany zostanie także InfoDesk, przy którym będzie można dokonać płatności lub uzyskać szereg informacji dotyczących funkcjonowania hotelu. Na parterze zlokalizowana będzie również strefa zameldowania tzw. self check in. To nowatorskie rozwiązanie pozwoli gościom szybko i łatwo zameldować się w hotelu. 

- Już w tej chwili jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z efektów budowy jak też szybkiej realizacji poszczególnych etapów wnętrzarskich. Pracujemy również nad stroną internetową z bardzo wygodnym systemem rezerwacji - mówi Artur Hajduk Prezes spółki Alto Hotels. - Wszystko projektowane jest według najnowszych technologii i trendów. Dodatkowo widzimy pozytywne efekty naszej akcji rekrutacyjnej. Pierwsi pracownicy już pod koniec listopada rozpoczęli  kilkutygodniowe wdrożenie. Wszystko po to, aby pod koniec stycznia uśmiechnięty hotel Alto działał bez zastrzeżeń i na najwyższym poziomie – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY