REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Hotelu Europejskim będą też biura - trwa kolejny etap remontu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 mar 2015 12:58
W Hotelu Europejskim będą też biura - trwa kolejny etap remontu
Hotel Europejski w Warszawie, fot. SUD Architekt

Zgodnie z planem Hotel Europejski przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie ma być najbardziej luksusowym hotelem w Polsce zrealizowanym w standardzie "pięć gwiazdek plus". Dodatkowo w hotelu powstaną powierzchnie biurowe.

REKLAMA

Firma Qumak podpisała umowę z właścicielami Hotelu Europejskiego w sprawie realizacji remontu w warszawskim obiekcie. Wartość kontraktu to łącznie 62,2 mln złotych netto.

Za projekt wykonawczy, nadzory autorskie na budowie oraz zarządzanie projektem odpowiada biuro Sud Architekt Polska. Projekt wnętrz hotelu w części dla gości opracowała pracownia Fox Linton z Londynu.

- To inwestycja, która jest swego rodzaju oddaniem splendoru jednemu z najbardziej prestiżowych hoteli Warszawy, który ożyje jak feniks - mówi Nicolas Roques, współwłaściciel i dyrektor zarządzający pracowni SUD Architekt Polska.

- Przedmiotem umowy, datowanej na 17 marca 2015 r., jest wykonanie instalacji sanitarnych i mechanicznych oraz instalacji elektrycznych i teletechnicznych wraz z projektowaniem w ramach remontu i przebudowy Hotelu Europejskiego w Warszawie - poinformował Qumak w komunikacie.

Łączne wynagrodzenie za wykonanie prac to 62,2 mln złotych netto. Qumak otrzyma za to 33,4 mln złotych. Firma wykona w szczególności instalacje energetyczne, teletechniczne i automatyki budynkowej.

Remont ma się zakończyć do 30 listopada 2016 roku.

Więcej o hotelu w rozmowie z architektami z pracowni SUD Architekt Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY