REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W kolejnym biurowcu powstał parking dla rowerzystów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lip 2014 15:11
W kolejnym biurowcu powstał parking dla rowerzystów
fot. Fotolia

Dodatkową usługę przy swoim wrocławskim biurowcu Centrum Orląt otworzył dla pracowników Europejski Fundusz Leasingowy. Z myślą o rowerzystach i środowisku.

REKLAMA

Polacy rzadko korzystają z roweru jeżdżąc do pracy. Brak odpowiednio przygotowanej infrastruktury oraz odpowiedniego zaplecza rowerowego skutecznie zniechęca pracowników do jazdy rowerem.

EFL zachęca pracowników do porzucenia samochodu

Od zeszłego piątku dla pracowników Grupy EFL z „Centrum Orląt” udostępniony został parking dla rowerów. Przyjeżdżający do pracy na rowerach mają do dyspozycji 40 nowych miejsc parkingowych, samoobsługową stację naprawy rowerów z podstawowymi narzędziami oraz pompką W biurowcu uruchomione zostały 4 stanowiska prysznicowe.

Przekazanie parkingu pracownikom połączone było z akcją pod kryptonimem „Rower? Lubię to!”. - Akcja została skierowana do wszystkich pracowników firmy, którzy zdecydowali się przyjechać do pracy rowerem oraz do tych, którzy zachęceni takim działaniami zdecydują się na wybór tego zdrowego środka transportu - mówi Krzysztof Kaszub, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami i Administracji w EFL Service

Poprawa infrastruktury rowerowej to krok w stronę ekologii

W kwietniu b.r. spółka zmodernizowała i wymieniła nieefektywne energetycznie oświetlenie wewnętrzne całego biurowca „Centrum Orląt” we Wrocławiu, użytkownikami biurowca są Crédit Agricole Bank Polska i Europejski Fundusz Leasingowy. Stare oprawy zastąpiono 2200 nowymi z technologią ledową od GE Lighting. - Dzięki temu zabiegowi, w jednym z architektonicznych symboli miasta, obniżono koszt energii o  60% - dodaje Krzysztof Kaszub.

Jak to się robi w Europie

Jedno ze szwedzkich miast, leżący na zachodzie kraju Gothenburg, prowadzi pilotażowy projekt propagujący porzucenie samochodu na rzecz roweru. Kilkadziesiąt osób, które zadeklarowały udział w projekcie otrzymało od miasta rower pod warunkiem że przez  sześć miesięcy co najmniej trzy razy w tygodniu do pracy jeździć rowerem.  Podobne inicjatywy z dużym sukcesem podejmowane były w Belgii, Holandii, Danii i Niemczech. Kolejnym krajem, który chce poddać się finansowym eksperymentom, dążąc do ograniczenia nadmiernego ruchu samochodów w centrum jest Francja. Francuskie firmy będą płaciły swoim pracownikom za dojeżdżanie do pracy na dwóch kółkach.

Do wspólnego programu, propagującego poruszanie się po mieście rowerem, przystąpiło 20 firm i instytucji zatrudniających łącznie 10 tys. pracowników. Firmy  przez pół roku płacą swoim pracownikom po 25 eurocentów (ok. 1 zł) za każdy przejechany do pracy kilometr.

Pracodawcy szacują, że w ten sposób wśród pracowników, popularność roweru jako środka transportu wzrośnie o 50 proc. większą Takie rozwiązanie przełoży się na pokonanie 800 milionów kilometrów trasy rowerowej.

Najlepiej wyedukowanym pod tym względem krajem w Europie pozostaje Holandia. Co czwarta osoba, jako środka transportu używa roweru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY