REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Krakowie powstanie wyjątkowy mural

  • Autor: UM Kraków
  • 28 kwi 2017 10:46
W Krakowie powstanie wyjątkowy mural
fot. pixabay.com

Mural „Mazurek Dąbrowskiego” powstanie przy ul. Wybickiego w Krakowie. To jeden z nowych pomysłów Pogromców Bazgrołów.

REKLAMA

– 6 maja, o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tworzenie wielkiego muralu przy ul. Wybickiego na Azorach. Wspólnie namalujemy popiersie Józefa Wybickiego, pierwsze słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz długą na 40 m flagę Polski – wylicza Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu zadaniowego. 

Za projekt artystyczny muralu odpowiada dr Jacek Pasieczny z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Farby na ten cel Pogromcy Bazgrołów otrzymali od Jarosława Gołuszki, inicjatora Kliniki Budowlanej, która kompleksowo wykonuje przeglądy budowlane oraz otacza opieką, diagnozuje i rozwiązuje problemy występujące na krakowskich budynkach.

Nad przebiegiem prac będzie czuwał Piotr Markiewicz z firmy Kampet, która zajmie się też przygotowaniem muru pod przyszły mural. – Dzień wcześniej ściana zabazgranego budynku będzie czyszczona, zostanie też przygotowany zarys muralu, tak aby mieszkańcy mogli przyjść o godzinie 17.00 i pokolorować jego elementy – dodaje Pogromca Bazgrołów.

Elewacja, na której znajdzie się mural, należy do osoby prywatnej. Dotychczas ściana była regularnie dewastowana przez wandali - informuje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY