REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W którą stronę pójdzie rozwój przestrzenny Gdańska?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 maj 2015 16:01
W którą stronę pójdzie rozwój przestrzenny Gdańska?
Gdańsk, fot. Fotolia

Biuro Rozwoju Gdańska organizuje warsztaty urbanistyczne w ramach kampanii partycypacyjnej przy tworzeniu nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. Pierwsze warsztaty odbędą się 6 maja, a ich tematem będzie określenie głównych wyzwań i problemów rozwoju miasta.

REKLAMA

29 kwietnia br. w Europejskim Centrum Solidarności odbyło się pierwsze spotkanie otwarte dla mieszkańców Gdańska zainteresowanych uczestnictwem w partycypacji społecznej przy tworzeniu nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska.

Kolejnym krokiem w kampanii partycypacyjnej jest seria trzech otwartych warsztatów urbanistycznych. Ich uczestnicy pracować będą nad określeniem głównych wyzwań i celów rozwoju przestrzennego Gdańska.

Pierwsze warsztaty odbędą się już 6 maja o godz. 17.00 w budynku Solidarności przy ul. Wały Piastowskie 24 (sala Akwen – wejście vis a vis „Zieleniaka”).

Tematem pierwszych warsztatów będzie określenie głównych wyzwań i problemów związanych z rozwojem miasta. Rozpoczną się one od zapoznania uczestników spotkania z dotychczasowymi projektami partycypacyjnymi w obszarze planowania przestrzennego prowadzonym w Gdańsku oraz głównymi grupami uwarunkowań rozwojowych miasta. Będzie to stanowić wstęp do pracy w zespołach roboczych, na które zostaną podzieleni uczestnicy warsztatów. Zajmą się oni następującymi zagadnieniami: Miasto w strukturze metropolii – kluczowe wyzwania komunikacyjne, społeczne, gospodarcze; Sytuacja społeczna i gospodarcza miasta – kluczowe wyzwania dla rozwoju Gdańska; Kluczowe wyzwania i problemy wiążące się z planowanymi i realizowanymi przedsięwzięciami rozwojowymi; określenie głównych problemów rozwoju przestrzennego miasta

Budynek Solidarności, ul. Wały Piastowskie 24, sala Akwen o godz. 17.00. Warsztaty odbędą się w dniach 6 maja, 20 maja oraz 10 czerwca

Organizatorem warsztatów jest Buro Rozwoju Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY