REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W lipcu otwarcie wyjątkowego muzeum

  • Autor: Propertydesign.pl / Nmm.pl
  • 13 cze 2016 11:01
W lipcu otwarcie wyjątkowego muzeum
Centrum Konserwacji Wraków Statków, autor wizualizacji: PP Studio Patryk Pniewski
W lipcu otwarcie wyjątkowego muzeum
W lipcu otwarcie wyjątkowego muzeum

Po ponad dwóch latach od wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, 2 lipca br. nastąpi otwarcie placówki. Autorem projektu jest pracownia FORMA Architekci, zaś wykonawcą prac firma Skanska.

REKLAMA

Obiekt znajduje się w centrum Tczewa, tuż obok Muzeum Wisły. Budowa Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym to projekt, który wpłynie ma zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej i edukacyjnej.

Celem nowoczesnej placówki będzie przede wszystkim ochrona, zachowanie oraz udostępnienie  morskiego dziedzictwa kulturowego dla wszystkich zwiedzających. Nowoczesna placówka odznaczy się zróżnicowaną ofertą eksponatów pochodzących z różnych okresów historii. Wśród bogatych zbiorów Centrum znajdą się wraki statków, łodzi oraz jachtów.

Obiekt swoją formą łączy historyczny, przemysłowy kontekst sąsiednich XIX-wiecznych budynków z nowoczesną architekturą.  Budynek stanowią dwie przenikające się bryły, które swoim kształtem odzwierciedlają wewnętrzny podział na dwie podstawowe części: Pracownię Konserwacji i Magazyn Studyjny, połączone ze sobą poprzez pion komunikacyjny i nieliczne biura - informuje nmm.pl.

Wartość projektu Centrum Konserwacji Wraków Statków to ponad 22 mln zł, z czego 85 proc. to środki Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a 15 proc. to wkład Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY