REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi powstaje przewodnik detali architektonicznych

  • Autor: UM Łódź
  • 27 lip 2016 09:07
W Łodzi powstaje przewodnik detali architektonicznych
Łódź, fot. PTWP / AL

W przygotowaniu znajduje się przewodnik łódzkich detali architektonicznych, którego pomysłodawczynią i wykonawcą jest Maria Nowakowska, stypendystka Artystycznego Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, przygoda Marii Nowakowskiej z łódzkimi detalami rozpoczęła się w 2014 roku na ul. Legionów, kiedy to w czasie spaceru łodzianka dostrzegła piękne detale jednego z budynków. Zastanawiając się dlaczego nikt nie zwraca na nie uwagi sama postanowiła zająć się tym tematem. Zaczęła więc fotografować wartościowe detale i zbierać je w drobne publikacje, foldery i katalogi. Pojawił się także pomysł zorganizowania gry miejskiej w oparciu o szlaki detali architektonicznych. I tak gra Questing staropolski będzie miała premierę na jesieni.

Nowakowska stwierdziła, że Łódź powinna mieć konkretną publikację - własny przewodnik szlakiem detali architektonicznych, który ukaże się już na jesieni br. Projekt realizowany jest z funduszy stypendialnych we wsparciu Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju „Regio", który jest wydawcą przewodnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY