REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi powstał kolejny woonerf

  • Autor: Biuro Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów
  • 28 kwi 2017 14:10
W Łodzi powstał kolejny woonerf
Woonerf Zacisze Fot. Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta
W Łodzi powstał kolejny woonerf
W Łodzi powstał kolejny woonerf
W Łodzi powstał kolejny woonerf

Trwają ostatnie prace brukarskie i wykonywane są nasadzenia. Odbiory rozpoczną się po weekendzie majowym i wówczas już w pełni będzie można korzystać z nowego podwórca miejskiego.To pierwsza tego typu inwestycja poza ścisłym centrum Łodzi.

REKLAMA

Ulica Zacisze zmieniła się nie do poznania. Poprawiła się estetyka, stworzona została przyjazna przestrzeń dla mieszkańców uzupełniona meblami miejskimi. Nawierzchnia ulicy Zacisze wykonana została z kostki kamiennej, która tworzy mozaikę. Zasadzone zostaną dodatkowe drzewa, krzewy i byliny.

W sumie na tej niedużej, 220 metrowej ulicy pojawi się ponad 3,6 tys roślin. 5 lip uzupełni istniejący już szpaler pięknych starych drzew, które są ozdobą tej ulicy. Parkowanie prostopadłe będzie możliwe po obu stronach ulicy w wyznaczonych miejscach. Na wysokości szkoły powstał parking, który umożliwi podjechanie, wysadzenie pasażera/ucznia i odjechanie w strefie „pocałuj i jedź”. Projekt przebudowy ulicy przez cały etap prac był uzgadniany z mieszkańcami, a także z dyrekcją szkoły.

Pomysłodawcą budowy woonerfów jest Bartosz Zimny i Fundacja Normalne Miasto - Fenomen, którzy zainspirowali się rozwiązaniami z miast Europy Zachodniej. Pierwsza taka przestrzeń powstała na ulicy 6 sierpnia w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY