REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W miejsce symbolu PRL będzie nowy Universal - poznaj szczegóły

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 gru 2014 14:01
W miejsce symbolu PRL będzie nowy Universal - poznaj szczegóły
fot. Universal rok 1964
W miejsce symbolu PRL będzie nowy Universal - poznaj szczegóły
W miejsce symbolu PRL będzie nowy Universal - poznaj szczegóły

W miejscu Universalu w Warszawie, S+B Gruppe AG planuje wybudować nowy budynek biurowo-handlowy o powierzchni ponad 26 tys. mkw. wraz podziemnymi miejscami parkingowymi.

REKLAMA

S+B Gruppe AG wraz ze swoją polską spółką udziałową MLN Invest Sp. z o.o. wygrała przetarg na byłą Centralę Handlu Zagranicznego Universal. Nieruchomość usytuowana jest w najbardziej prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy. Budynek położony jest bezpośrednio obok stacji metra Centrum, przy skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych tj. ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich. Naprzeciwko znajduje się Pałac Kultury i i Nauki. Universal bezpośrednio sąsiaduje z Rotundą – jednym z symboli współczesnej Warszawy.

MLN Invest Sp. z o.o. jest już formalnie właścicielem tej nieruchomości. Według informacji, uzyskanych od Prezesa Zarządu, Franza Paula Bauera, w miejscu istniejącego obiektu S+B Gruppe AG wraz z partnerami inwestycyjnymi planuje wybudować nowy budynek biurowo-handlowy o powierzchni ponad 26 tys. mkw. wraz podziemnymi miejscami parkingowymi.

Prace projektowe skoncentrują się nad urbanistycznymi rozwiązaniami w/w lokalizacji. Obie inwestycje (z modernizowaną w tym samym czasie Rotundą) będą bowiem wspólnie koordynowane.

- Podobnie jak w przypadku innych inwestycji zrealizowanych w Warszawie przez S+B Gruppe AG (Zebra Tower, Hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre i Królewska) również i w tym projekcie dążyć się będzie do zapewnienia jak najwyższych standardów jakości i zrównoważonej struktury budynku - informują przedstawiciele firmy.

Nowa inwestycja projektowana przez S+B Gruppe AG ma wkomponować się w istniejący zespół architektoniczno-urbanistyczny znany wszystkim warszawiakom pod nazwą Ściana Wschodnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY