REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Ostaszewie zbudują farmę wiatrową za ponad 263 mln zł

  • Autor: MIR
  • 28 lip 2014 10:25
W Ostaszewie zbudują farmę wiatrową za ponad 263 mln zł
fot. Fotolia

Budowa farmy wiatrowej o łącznej mocy ok. 40 MW będzie możliwa dzięki wsparciu unijnemu.

REKLAMA

Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie dla dużego projektu pn. "Budowa farmy wiatrowej Ostaszewo o łącznej mocy 40 MW". Koszt przedsięwzięcia to ponad 263 mln zł, z czego wsparcie unijne w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi 40 mln zł.

Inwestycja polega na budowie farmy wiatrowej o łącznej mocy około 40 MW wraz z towarzyszącą infrastrukturą elektroenergetyczną. Uruchomiona w ramach projektu farma składać się będzie z 20 turbin wiatrowych, które wyprodukują ok. 120 000 MWh energii elektrycznej rocznie.

Inwestycja jest realizowana na terenie województwa pomorskiego, w gminie Stegna i na terenie gminy Nowy Dwór Gdański.

Celem przedsięwzięcia jest m.in. produkcja „czystej energii”, przyczynienie się do niezależności energetycznej regionu oraz poprawa stanu środowiska naturalnego. Realizacja projektu ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju energetyki wiatrowej w województwie pomorskim.

Jest to siódma decyzja Komisji Europejskiej potwierdzająca wkład unijny dla dużego projektu polegającego na wytwarzaniu energii z odnawialnych źródeł energii (tzw. OZE) w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY