REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Piotrkowie Trybunalskim modernizacja stacji i zabytkowej wiaty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lip 2017 14:48
fot. mat. prasowe PKP PLK

Dla podróżnych na stacji w Piotrkowie Trybunalskim odnawiany jest peron i zabytkowa wiata. Efektem będzie wygodniejsza obsługa i utrzymanie historycznego stylu nawiązującego jeszcze do kolei warszawsko – wiedeńskiej. Poza Piotrkowem Trybunalskim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają komfort obsługi pasażerów m.in. w Międzyzdrojach, Jeleniej Górze i Włoszczowie.

REKLAMA

Już w grudniu z efektów zmian skorzystają podróżni w Piotrkowie Trybunalskim. Peron zostanie przebudowany. Będzie nowa nawierzchnia, funkcjonalne oświetlenie i ławki. Dzięki nowym gablotom z rozkładami jazdy i czytelnemu oznakowaniu poprawi się informacja. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na stacji. Odnowiona wiata lepiej ochroni podróżnych lecz zachowa historyczny kształt, z czasów Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej. 

Obecnie trwają prace związane z konstrukcją wiaty oraz przebudową peronu. Zdemontowane żeliwne podpory zostały oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie. Wykonawca poza terenem budowy czyści elementy dachu. Przebudowywane jest także odwodnienie stacji. Prace przebiegają planowo i nie wpływają na kursowanie pociągów. 

Inwestycja jest prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków. Koszt przebudowy wiaty i peronu nr 1 to prawie 4.5 mln zł. Prace zakończą się w grudniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY