REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W pobliżu krakowskich Błoń powstanie centrum sportowo-rekreacyjne

  • Autor: PAP
  • 10 maj 2017 10:35
W pobliżu krakowskich Błoń powstanie centrum sportowo-rekreacyjne
Kraków, fot. pixabay.com

Ponad 30 mln złotych ma kosztować centrum sportowo-rekreacyjne, które powstanie w centrum miasta, w pobliżu Błoń. Na terenach Klubu Sportowego Cracovia SSA ma powstać m.in. boisko piłkarskie, korty tenisowe, mały hotel - poinformował we wtorek prezes klubu prof. Janusz Filipiak.

REKLAMA

"Założyliśmy spółkę celową, która się nazywa Cracovia Park Investment. Moglibyśmy to zrobić przy pomocy własnych środków, ale będziemy się starać o dofinansowanie zewnętrzne. Jesteśmy na dobrej drodze. Mamy odpowiedni wkład własny" - wyjaśnił Filipiak podczas konferencji prasowej.

Jak dodał, już trwają prace w sąsiedztwie Błoń, w rejonie Cichego Kącika. Do grudnia ma być zakończony pierwszy etap inwestycji. Polega on na wybudowaniu boiska piłkarskiego, kortów tenisowych oraz odrestaurowaniu budynku, gdzie mieścił się dawniej zespół szatni basenowych.

Klub poinformował we wtorek, że uzyskał wszelkie przewidziane prawem zgody. Wykonano zjazd z ulicy Chodowieckiego, rozpoczęto renowację wspomnianego budynku. Na parterze będzie przestrzeń przeznaczona dla dzieci, zaś wyżej zaplecze administracyjne. Stojący obok mały budynek, w którym dawniej były filtry, będzie przeznaczony na galerię prac dziecięcych. W drugim etapie inwestycji planuje się wykonanie budynku sportowo-hotelowego, kolejne korty tenisowe, boiska do squasha, siłowni, strefy relaksu z masażami, szatnie dla korzystających z boiska.

"Będzie mały hotel z 42 pokojami. Chcemy, aby ten obiekt był użytkowany przez ekipy sportowe, które przyjeżdżają do Krakowa. Będzie pełne zaplecze do treningów i odnowy" - wskazał Filipiak. Jak dodał, ma także powstać park.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY