REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Polsce raczkuje trend rewitalizacji biurowców klasy B

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 kwi 2015 10:10
W Polsce raczkuje trend rewitalizacji biurowców klasy B
Warszawa, fot. Fotolia

Jak poradzić sobie z trudnym zadaniem, jakim jest wybór optymalnej powierzchni biurowej oraz stworzenie funkcjonalnego, atrakcyjnego i przyjaznego miejsca pracy? Coraz częściej okazuje się, że dobrym rozwiązaniem może być biurowiec klasy B. Jest tańszy niż nowo wybudowane kompleksy, ale także stanowi ważny element przestrzeni miejskiej.

REKLAMA

Przykładem zarządzania nieruchomością klasy B są działania podjęte przez Natpoll Business Centre – kompleks zlokalizowany przy ulicy Migdałowej 4 na warszawskim Ursynowie.

W 2014 roku budynek został poddany częściowej przebudowie, obejmującej m.in. wydzielenie części powierzchni na potrzeby najemców z branży retail.

- Rewitalizacja i rozbudowa kompleksu Natpoll Business Center to duże wyzwanie, dlatego w realizacji tego celu połączyliśmy swoje siły z Sodexo On-site Services – powiedział Matan Blau, prezes zarządu SDG.POL, właściciela budynku.

- Choć w obiekcie nadal trwają drobne prace remontowe, to już budzi on duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Aktualna oferta przypadła do gustu m.in. firmie Jeronimo Martins, która na początku tego roku, otworzyła u nas dyskont Biedronka. To było impulsem dalszego rozwoju sąsiadującej powierzchni. Będzie ona dostępna dla najemców już w lipcu tego roku – dodaje.

Natpoll Business Centre to budynek biurowy klasy B. Na czterech kondygnacjach obiektu znajduje się 14 tys. mkw. powierzchni biurowej, 1000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 2000 mkw. przestrzeni z przeznaczeniem na usługi handlowe prowadzone przez najemców. Oferowane powierzchnie dostępne są w formie modułów. Użytkownicy kompleksu mogą korzystać z oferty wynajmu ponad 300 miejsc parkingowych, parkingu dla rowerów, a także kawiarni oraz licznych punktów usługowo-handlowych. 

Jak informuje właściciel, uruchomiono także pakiet usług wsparcia dla biznesu, obejmujący wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych, adresów wirtualnych biur, a także stanowisk do pracy biurowej we wspólnej sali (tzw. co-working). Ponadto, jeszcze w tym roku, kompleks zostanie powiększony o dodatkowe 950 mkw. przestrzeni komercyjnej, która we współpracy ze specjalistami Sodexo On-site Services, może być w dowolny sposób aranżowana przez przyszłych najemców już na etapie budowy.

- W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych uwypukla się trend rewitalizacji kilku czy kilkunastoletnich obiektów biurowych. Dzięki przeprowadzanym modernizacjom i przebudowom, stają się one nie tylko zyskowną inwestycją, ale także wnoszą nową wartość w tkankę miejską. W Polsce ten trend dopiero raczkuje, ale cieszymy się, że mamy możliwość pracy na tutejszym rynku. Mocno wierzymy w tkwiący w nim potencjał – dodaje Matan Blau.

Warszawa jest liderem wśród stolic państw Europy Środkowej pod względem rozwoju powierzchni biurowej. Jej zasoby są szacowane na ok. 4,4 miliona mkw. Ponad połowa istniejących obiektów, to biurowce klasy B (ok. 56 proc.). Przed właścicielami takich nieruchomości stoi ogromne wyzwanie – rosnące oczekiwania najemców. 

Obecnie, stawki najmu poza ścisłym centrum dla budynków klasy B wahają się między 11 euro, a 18 euro za mkw. miesięcznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY