REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Poznaniu powstaną kolejne przystanki wiedeńskie

  • Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie
  • 14 lip 2017 11:05
fot. pixabay.com

Na Górnej Wildzie przy ul. Różanej powstaną kolejne w Poznaniu przystanki wiedeńskie. Przetarg na ich budowę ogłosiły Poznańskie Inwestycje Miejskie.

REKLAMA

Pierwszy przystanek typu wiedeńskiego powstał w Poznaniu na ul. Gwarnej wiosną 2014 r., a w 2015 roku wybudowano kolejne dwa przystanki na ulicy Strzeleckiej - przystanek Łąkowa oraz Plac Wiosny Ludów. Wykonawca na realizację przedmiotu umowy będzie miał 110 kalendarzowych od dnia jej podpisania.

Konstrukcja tego typu przystanków polega na podniesieniu fragmentu jezdni do poziomu chodnika, co umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju, jak również w znaczący sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa pasażerów komunikacji. Korzystając z przystanków należy pamiętać, że pasażerowie na wyniesioną platformę przystanku wchodzą dopiero wtedy, gdy dojeżdża do niego tramwaj.

Gdy tramwaj znajduje się na przystanku wiedeńskim, kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie i muszą poczekać na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej. Jest to niezbędne, by zapewnić pieszym wygodne dojście do tramwaju lub na chodnik.

Linia zatrzymania, która znajduje się na dojeździe do przystanku wiedeńskiego jest tym miejscem, przez które nie należy przejeżdżać w oczekiwaniu na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej i na opuszczenie przez pasażerów platformy przystankowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY