REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W rejestrze zabytków znalazły się... korty tenisowe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 mar 2017 12:04
Fotobank.pl/UMS

W styczniu br. prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył wniosek u Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wpisanie sopockiego zespołu budynków kortów tenisowych wraz z terenem do rejestru zabytków województwa pomorskiego, z uwagi na ich kulturotwórczy charakter.

REKLAMA

W odpowiedzi na wniosek odbyły się oficjalne oględziny z udziałem przedstawiciela urzędu konserwatora wojewódzkiego. Oględziny są pierwszym etapem procedury wpisu.

- Wyjątkowo rzadką i cenną rzeczą jest, że w tym samym miejscu odbywają się zawody sportowe od ponad 100 lat. Zachowanie funkcji miejsca jest istotne dla zasadności wpisu do rejestru– uzasadnia wniosek miejski konserwator zabytków dr Danuta Zasławska.

- Historia tenisa w naszym mieście jest tak samo długa jak historia samego Sopotu. Wpisanie kortów do rejestru, podobnie jak wypisanie kilka lat temu hipodromu, spowoduje zachowanie tego wyjątkowego miejsca dla przyszłych pokoleń. Zapobiegnie również jakimkolwiek zakusom zabudowy kortów, na przykład poprzez budowę apartamentowców, do czego o mało nie doszło w czasie działalności poprzedniego klubu – wyjaśnia Jacek Karnowski prezydent Sopotu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY