REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W sierpniu rozpoczęcie budowy Outlet Center Białystok

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lip 2014 13:29
W sierpniu rozpoczęcie budowy Outlet Center Białystok
Outlet Center Białystok
W sierpniu rozpoczęcie budowy Outlet Center Białystok

Outlet Center w Białymstoku będzie największym obiektem kompleksu parku handlowego w Białymstoku. Jest już pozwolenie na budowę, prace ruszą w sierpniu br.

REKLAMA

W sierpniu rozpoczną się prace na budowie Outlet Center w Białymstoku, projektu, który powstanie przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych jako część największego w mieście parku handlowego.

Projekt architektoniczny Outlet Center Białystok powstał w pracowni AB Cezary Rogal Architekci z Białegostoku.

W tej chwili na terenie przylegającym do miejsca budowy przyszłego outletu funkcjonują już: market budowlany Castorama, dyskont spożywczy Biedronka i stacja paliw LOTOS, w bezpośredniej bliskości jest także Makro Cash&Carry oraz salony samochodowe Mercedes i Renault.

 

Dzięki takiemu położeniu miejsce powstania Outlet Center już teraz jest znane mieszkańcom miasta. W najbliższych dniach ten sam developer - ADV Por Property Investment - rozpocznie budowę salonu meblowego dla sieci "Agata Meble". Spółka posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Docelowo, zgodnie z planami władz miasta i uchwalonym kilka lat temu miejscowym planem zagospodarowania terenu, na handlowej mapie Białegostoku powstanie kompleks, w którym mieszkańcy miasta i przyjezdni będą mogli zrobić zakupy o wszechstronnym  charakterze.

- Outlet Center w Białymstoku będzie największym obiektem kompleksu parku handlowego - mówi Ewa Spychalska, Dyrektor ds. Zarządzania Nieruchomościami w grupie ADV Por Property Investment. - Trzeba jednak podkreślić, że każda z powstających czy istniejących już inwestycji stanowi odrębną całość, a tylko nasz budynek będzie miał charakter outletowy. - dodaje. 

Otwarcie Outlet Center planowane jest na wiosnę  2015 roku.

- Musieliśmy zweryfikować nasze początkowe założenia, mówiące o otwarciu outletu jeszcze w tym roku - mówi Ewa Spychalska - ma to związek z prowadzoną już taką samą inwestycją na terenie Lublina, którą otworzymy dla klientów jeszcze w tym roku. Data otwarcia następnego centrum outletowego jest wypadkową możliwości najemców w zakresie ilości otwarć sklepów w danym roku kalendarzowym i zapewnienia w nich odpowiedniej ilości towaru. Chcąc więc dopasować się do sytuacji i możliwości naszych  najemców, podjęliśmy decyzję o rozłożeniu otwarć w czasie.

Powierzchnia najmu centrum wynosi 13 000 mkw., dla klientów przewidziano 1500 miejsc parkingowych. 

CBRE jest we współpracy z inwestorem wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY