REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Szczecinie powstanie nowoczesny dworzec autobusowy

  • Autor: PAP
  • 19 lip 2016 16:50
Szczecin, fot. pixabay.com

W Szczecinie obok dworca PKP powstanie nowoczesny Dworzec Górny, który połączy komunikację miejską i autobusową z komunikacją kolejową. Niedawno zakończyły się prace koncepcyjne nad centrum przesiadkowym. Koszt inwestycji to blisko 30 mln zł.

REKLAMA

Nowoczesny dworzec wybudowany zostanie w rejonie ulic Owocowej i Korzeniowskiego. Oprócz obiektu, przebudowane zostaną zjazdy z dróg w tej okolicy i powstanie plac manewrowy.

Dworzec Górny ma w najbardziej funkcjonalny sposób połączyć komunikację miejską, PKS i prywatnych przewoźników z komunikacją kolejową - powiedział we wtorek dziennikarzom prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Jak dodał, to kolejny etap usprawniania systemu połączeń komunikacyjnych w mieście. Ostatnio oddano do użytku zmodernizowany dworzec PKP - przypomniał.

Dziś po wyjściu z pociągu na dworcu głównym, żeby skorzystać z autobusów PKS trzeba udać się na oddalony dworzec autobusowy - powiedział Krzystek. Jeżeli natomiast pasażerowie chcą skorzystać z busów innych przewoźników, muszą korzystać z kilku rozproszonych w mieście miejsc, co jest szczególnie uciążliwe dla podróżnych, którzy są w Szczecinie po raz pierwszy - dodał. Dworzec Górny ma rozwiązać ten problem.

Stworzenie Dworca Górnego wymaga przebudowy zjazdów z kilku ulic dla autobusów, taksówek i samochodów osobowych. Powstaną tutaj perony autobusowe i miejsca postojowe dla innych aut. W budynku dworca będą m.in. powierzchnie usługowe, pomieszczenia socjalne dla kierowców i obsługi pojazdów, biura i kasy biletowe, a także poczekalnia.

Na nowym dworcu ma powstać także system informacji podróżnych, a także system usprawniający parkowanie pojazdów.

Koszty inwestycji to blisko 30 mln zł, z czego 75 proc. finansowania ma pochodzić z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Niedawno zakończyły się prace koncepcyjne nad centrum przesiadkowym. Do końca br. powinno być gotowe studium wykonalności projektu. Miasto planuje, że budowa dworca zakończy się pod koniec 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY