REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W tych krajach powstaje najwięcej projektów z certyfikatem LEED

  • Autor: Usgbc.org / Propertydesign.pl
  • 24 lip 2015 14:39
W tych krajach powstaje najwięcej projektów z certyfikatem LEED
fot. Fotolia

22 lipca br. US Green Building Council (USGBC) ogłosił ranking TOP 10 najlepszych krajów pod względem projektów certyfikowanych na poziomie LEED. Kto jest na czele listy?

REKLAMA

Z certyfikacją na poziomie LEED mamy do czynienia zarówno w krajach wysoko uprzemysłowionych, jak i na rynkach wschodzących. LEED daje wyraźny obraz tego, że w zielonej gospodarce tkwi olbrzymi potencjał.

Projekty certyfikowane w systemie LEED są obecne w ponad 150 krajach i terytoriach, reprezentujących wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.

USGBC ze swojego TOP 10 wyłączyła USA - w celu podkreślenia starań innych państw, które korzystają z systemu oceny zielonych budynków.

Organizacja USGBC opracowała listę krajów według ilości oddanych projektów certyfikowanych na poziomie LEED i metrów kwadratowych powierzchni brutto w roku 2015.

Na czele listy plasuje się Kanada z 4814 projektami certyfikowanymi w systemie LEED oraz prawie 28 mld mkw. brutto.

Kraje w rankingu USGBC reprezentują siedem z dwudziestu największych gospodarek świata na podstawie produktu krajowego brutto (Brazylia, Kanada, Chiny, Niemcy, Indie, Korea Południowa i Turcja).

Na drugim miejscu znalazły się Chiny z 2022 projektami a podium zamykają Indie mające 1883 projekty na koncie. Kolejne miejsca zajmują odpowiednio: Brazylia, Korea Południowa, Niemcy, Tajwan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja i Szwecja.

Jak informuje ta amerykańska organizacja non-profit, na świecie istnieje  69,800 projektów komercyjnych i instytucjonalnych, co stanowi 1,23 miliardów metrów kwadratowych brutto, które uczestniczą w systemie oceny zielonych budynków. Dodatkowe 76,500 budynków mieszkalnych na całym świecie posiada certyfikat LEED dla domów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY