REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie stanie pomnik "Solidarności"

  • Autor: UM Warszawa
  • 31 sie 2017 16:10
fot. UM Warszawa

W 2018 r. w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Śródmieściu Warszawy na Skarpie Wiślanej stanie pomnik upamiętniający ruch społeczny „Solidarność” w walce z komunizmem.

REKLAMA

Rada Miasta zgodziła się na budowę pomnika podejmując w tej sprawie uchwałę 11 września 2014 r., precyzując miejsce jego wzniesienia „po południowo-zachodniej stronie skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej z ul. Kopernika”.

Inicjatorem budowy pomnika jest Fundacja im. Ronalda Reagana, która także ponosi koszty jego powstania. W monumencie zostanie wykorzystany utwór plastyczny w postaci legendarnego znaku Solidarność autorstwa Jerzego Janiszewskiego.

- Pomnik będzie nadawał nową symbolikę Solidarności. Za rok w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odsłonimy ten monument. Ten czas jest potrzebny nie tylko na projekt i plan inwestycji, ale także na zmiany na skwerze, które podkreśliłą wyjątkowość tego miejsca – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Do czasu zbudowania pomnika przechodniów o tym fakcie będzie informować tablica umieszczona w docelowym miejscu posadowienia monumentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY