REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Zabrzu powstanie IKEA. Będzie sklep i centrum handlowe

  • Autor: UM Zabrze
  • 16 lip 2014 09:14
W Zabrzu powstanie IKEA. Będzie sklep i centrum handlowe
fot. Taka IKEA powstanie we Wrocławiu, czy w Zabrzu będzie podobna?

Na początku lipca gmina Zabrze z Inter IKEA podpisała umowę na zakup ponad 25 hektarów gruntu w Zabrzu. To najwyższa kwota transakcji za sprzedaż nieruchomości w Zabrzu.

REKLAMA

Jak informuje urząd w Zabrzu, IKEA wygrała 4 czerwca przetarg na teren w pobliżu zabrzańskiej dzielnicy Zaborze, zaoferowała cenę ok. 22 mln zł. Teren ten przylega do Drogowej Trasy Średnicowej.

Szwedzki koncern meblowy planuje na tym terenie wybudować swój sklep oraz centrum handlowo-usługowe. Dotychczas sklep IKEA zintegrowany z Centrum Handlowym w Polsce powstał tylko w Łodzi.

Zabrzański magistrat poinformował, że inwestor zobowiązał się także do przebudowy układu komunikacyjnego w tym obszarze, dobudować drogę (równoległą do głównej trasy, łączącą węzeł z pobliską ul. Lompy). Warunki postępowania na sprzedaż terenu zastrzegały też, że jego nabywca powinien zaprojektować i stworzyć rekreacyjny teren zielony w dolinie potoku Czarniawka, o powierzchni nie mniejszej niż 5 ha.

Podczas notarialnego podpisania umowy prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik podkreślała, że kwota 22 mln zł to najwyższa dotąd kwota transakcji za sprzedaż nieruchomości na terenie Zabrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY