REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Waimea Logistic Park Korczowa nabiera kształtów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lis 2015 10:59
Waimea Logistic Park Korczowa nabiera kształtów
Waimea Logistic Park Korczowa
Waimea Logistic Park Korczowa nabiera kształtów
Waimea Logistic Park Korczowa nabiera kształtów
Waimea Logistic Park Korczowa nabiera kształtów

Waimea Logistic Park Korczowa powstaje na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu. Generalnym wykonawcą jest firma Trasko–Inwest, zaś projekt powstał w pracowni EastWave Design.

REKLAMA

Firma Trasko–Inwest generalny wykonawca inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa realizuje budowę pierwszej hali o powierzchni 7,2 tys. mkw. Jej otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Powierzchniami najmu zainteresowani są najemcy z branży spożywczej i automotive.

Waimea Logistic Park Korczowa powstaje na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą – Korczowa. Obiekt budowany jest bezpośrednio przy autostradzie A4, stanowiącej część europejskiej drogi międzynarodowej E40, na granicy między Unią Europejską a Ukrainą.

W ramach kompleksu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. powstaną trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową, miejscami parkingowymi. Wszystkie budynki będą mogły być wyposażone w nowoczesne technologie, aby zapewnić warunki magazynowania i przechowywania żywności w temperaturze od 6 do -25ºC. Docelowo park logistyczny będzie oferował usługi spedycyjne, odprawy celnej, możliwość wymiany walut oraz usługi gastronomiczne.

W ramach projektu powstanie rozbudowana infrastruktura – przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, strzeżony parking dla samochodów ciężarowych, całodobową obsługę dla TIR-ów, zaplecze socjalne dla kierowców z kantyną. Docelowo na terenie obiektu znajdzie pracę ponad 2 000 osób. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie. Spodziewany rozwój kontaktów gospodarczych sprawi, że lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, głównej trasie korytarza tranzytowego między Europą Wschodnią i Zachodnią, stworzy wzrost popytu na powierzchnie magazynowe w tym regionie.

Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi​ 110 mln zł, wartość pierwszego etapu wyniesie 26 mln zł. Inwestycja jest finansowana przez BOŚ Bank SA Oddział w Szczecinie

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY