REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 maj 2017 09:37
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!
Bulwary nad Wisłą fot. Skanska
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!
Wakacje w stolicy? Już niebawem na bulwarach!

Z dala od zgiełku miasta i blisko natury - nadwiślańskie bulwary to jedno z najciekawszych miejsc na letni wypoczynek w Warszawie. Osoby ceniące ciszę i spokój, jak i amatorzy aktywnego wypoczynku już niebawem zyskają kolejne atrakcje nad Wisłą.

REKLAMA

Wodny plac zabaw, plenerowa scena, plaża, tarasy osłonięte pergolami, nowa ścieżka rowerowa, to tylko niektóre z nich. Skanska właśnie zakończyła roboty budowlane na odcinku między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Aktualnie trwają procedury odbiorowe. Prace na drugim fragmencie od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego są w toku. Udostępnienie mieszkańcom całego nowego odcinka planowane jest w okresie wakacyjnym.

– Ukończyliśmy prace na pierwszym odcinku bulwarów wiślanych. Atrakcji jest mnóstwo i każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapewnia Marcin Michalak, kierownik budowy, Skanska. – W okresie letnim obleganym miejsce będzie z pewnością tzw. ambona śniegowa. Nazwa pochodzi z czasów PRL, kiedy zwożono tu białe pryzmy z ulic. To najszersze miejsce na zmodernizowanym przez nas odcinku, liczące ponad 30 m. Teraz jest tu miejska plaża piaskowa oraz tarasy z widokiem na rzekę i jej dziki brzeg po stronie praskiej. Niespodzianka, jaką przygotowaliśmy dla dzieci to wodny plac zabaw z figurami ryb. Najmłodsi zobaczą, a nawet dotkną takie gatunki jak sum, jesiotr czy boleń. Pomiędzy wodnymi stworzeniami zainstalowaliśmy „tańczące” fontanny, które w nocy będą dodatkowo podświetlone. W odnowionej części bulwarów, dla miłośników koncertów i plenerowych imprez wybudowaliśmy plac à la scena. W pobliżu znajdą się stanowiska wystawowe oraz przeszklone pawilony z tarasami przeznaczone na kawiarnie i restauracje. Pawilony te posadowiliśmy na specjalnych pływakach i przymocowaliśmy do masywnych pylonów. Dzięki temu będą bezpieczne w czasie bardzo wysokich stanów wody w Wiśle – dodaje Marcin Michalak ze Skanska.

Nad Wisłą miejsc do kontemplacji będzie teraz wiele. Nadbrzeżne schody, kamienne ławki i pomosty nad brzegiem zachęcają do tego by usiąść i oderwać się na chwilę od miejskiej wrzawy. Bulwary będzie można zwiedzać zarówno pieszo, jak i rowerem. Skanska wybudowała nową ścieżkę rowerową i zamontowała stojaki na jednoślady. Nabrzeże firma obsadziła m. in. lipą srebrzystą, grabami, wierzbami i berberysem. Postawiono także donice z zielenią.

Przywracamy zdrową relację miasta z Wisłą

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Idea obchodów została zainicjowana przez Społeczny Komitet Obchodów Roku Rzeki Wisły, reprezentowany przez Fundację. W czerwcu 2016 Sejm Rzeczypospolitej przyjął uchwałę, w której ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły, a w grudniu Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły na Mazowszu. W ten sposób uczczono 550 rocznicę wolnego flisu, czyli symboliczny pierwszy sezon uwolnienia żeglugi wiślanej, co miało fenomenalne znaczenie historyczne.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY