REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sty 2015 11:08
Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein
fot. Nowe oblicze Warsaw Financial Center
Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein
Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein
Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein
Warsaw Financial Center w nowej odsłonie od Epstein

Lobby budynku Warsaw Financial Center przeszło gruntowany remont. Nowy, unikalny design zawdzięcza firmie Epstein.

REKLAMA

Z końcem grudnia 2014 r. do użytku oddane zostało odnowione lobby Warsaw Financial Center (WFC). To kulminacyjny punkt dwuletniego programu zmian wprowadzanego przez właścicieli budynku w odpowiedzi na potrzeby jego najemców oraz dynamicznie zmieniającego się warszawskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

Gruntowny remont objął całe lobby budynku, które po zainstalowaniu nowych materiałów, nabrało unikalnego wyglądu. Nowy charakter reprezentacyjnej części biurowca nawiązuje do najwyższej klasy obiektów biznesowych oraz tworzy komfortową przestrzeń dla najemców oraz ich kontrahentów. W zaprojektowanym przez firmę Epstein lobby, dominującą rolę odgrywają elementy w kolorze czarnym i białym. Drewnianą okładzinę ścienną zastąpiono szklanymi panelami, przełamanymi dodatkowo akcentami ze stali szlachetnej. Całości dopełniają czarne klasyczne kanapy, które doskonale współgrają z niespotykanym lustrzanym sufitem i nowym systemem oświetlenia. Centralnym punktem nowego lobby jest imponująca ściana wizyjna o wymiarach 4,84 m x 4,14 m, złożona z 24 bezszwowych 55` monitorów. To jedyna ogólnodostępna konstrukcja tego typu w Polsce, na której wyświetlane będą treści autorstwa najzdolniejszych polskich i zagranicznych artystów.

Oprócz zmian wizualnych, w lobby WFC wprowadzono także nowe rozwiązania przygotowane z myślą o komforcie pracy najemców i odwiedzających ich gości. Nowoczesny system kontroli dostępu oraz interaktywne kioski usprawnią codzienne poruszanie się po budynku. Dodatkowo, już niebawem oferta usługowa WFC poszerzy się o kolejnych najemców.

– Od momentu przejęcia Warsaw Financial Center, zmieniamy się przede wszystkim z myślą o naszych najemcach. W ubiegłym roku, jako pierwsi w tej części Europy, stworzyliśmy aplikację mobilną WFC, ułatwiającą funkcjonowanie w budynku i jego okolicy. Dziś możemy z dumą zaprezentować ultranowoczesne lobby z jedyną w swoim rodzaju ścianą wizyjną. Stanowi ono zarazem ostatni etap dwuletniego programu zmian – mówi Karol Bartos, Executive Director Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

- Na decyzję o remoncie lobby wpłynął szereg czynników, m.in. potrzeba dostosowania go do najnowszych trendów. Aspekt estetyczny nie był jedynym wyznacznikiem w trakcie realizacji prac. Tak gruntowne przebudowy, pomimo wysokich nakładów, w dłuższej perspektywie przekładają się na obniżenie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem nieruchomości - podsumowuje Artur Lis, Asset Manager w Tristan Capital Partners.

Od momentu zakupu Warsaw Financial Center w 2012 roku przez konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners, odświeżono identyfikację wizualną budynku, wprowadzono nowy system przywoływania wind a także inne przyjazne środowisku rozwiązania związane z certyfikacją ekologiczną. W październiku br. budynek otrzymał certyfikat LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”.

Nowe lobby zaprojektowała firma Epstein, generalnym wykonawcą była firma Aluglass-Realizacja, zaś firma Jones Lang LaSalle odpowiadała za koordynację prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY