REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warsaw Spire jest kobietą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 lut 2014 11:51
Warsaw Spire jest kobietą
Warsaw Spire w Warszawie

Nowy warszawski drapacz chmur, Warsaw Spire, to inwestycja o niespotykanej jak dotąd w stolicy architekturze. Od ponad pięciu lat elektryzuje mieszkańców Woli, którzy od zeszłego roku mogą obserwować jak wieżowiec wychodzi z ziemi i pnie się ku niebu. Wieża będzie miała 220 m wysokości.

REKLAMA

Niebanalna architektura inspirowana była niezwykle kobiecym elementem ubioru – gorsetem. Wizja architektoniczna projektantów z pracowni M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners to kobieta w gorsecie. Gołym okiem widać "talię" biurowca i "szklany gorset" okalający kostrukcję. Jego imponująca wysokość podkreśla smukłą bryłę.

Jednak szklane sciany, strzelistość i ciekawa kopuła to nie główne aspekty w architekturze tej inwestycji. Najważniejszym zamysłem architektów jest plac i przestrzeń miejska, jaką utworzy kompleks. Przywróci on mieszkańcom miasta plac między ulicami Towarową, Łucką, Wronią i Grzybowską. Między budynkami powtać ma plac miejski z elemenetami małej architektury i fontannami, przy którym ulokują się zapewne kawiarnie i restauracje.

Warsaw Spire to oprócz centralnej 220-metrowej wieży, dwa budynki 55-metrowe, które okalają ją z dwóch stron. Powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 100 000 mkw., a więc stanowić będzie 1/3 łącznej powierzchni biurowej na Woli.

Warsaw Spire przechodzi proces certyfikacji BREEAM, deweloper planuje uzyskać ocenę BREEAM Excellent.

Deweloperem projektu jest Ghelamco. Koszt inwestycji wynosi 904 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY