REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warsaw Spire - najwyższy budynek w Warszawie

  • Autor: Property Design
  • 07 sty 2014 13:36
Warsaw Spire - najwyższy budynek w Warszawie

Inwestycja Warsaw Spire powstała w myśli pracowni Jaspers Eyers & Partners i powstaje w centrum miasta przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Budynek ma być nową ikoną stolicy Polski. Zaoferuje 100 tys. mkw. powierzchni biurowej na 49 kondygnacjach. Najwyższy budynek kompleksu (trzech obiektów) wraz z iglicami ma liczyć 220 m. Inwestycja otrzyma certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Inwestorem jest Ghelamco Group.

REKLAMA

Jaspers Eyers & Partners, będący autorem projektu na przykład międzynarodowego lotniska w Brukseli, czy budynków uniwersyteckich oraz galerii handlowych zaprojektował inwestycję we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt, która opracowała koncepcje architektoniczne budynków w Polsce oraz w Rosji.

18 listopada 2013 r. uroczyście podpisano akt erekcyjny kompleksu Warsaw Spire i wmurowano kamień węgielny pod budynkiem wieżowym. Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009- 2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, w swoim liście, odczytanym w trakcie uroczystości, pogratulował rozpoczęcia inwestycji, która rozwija się z tak wielkim powodzeniem i podkreślił, że Warsaw Spire przyczyni się do dalszej integracji Polski z resztą Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY