REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warsaw Trade Tower wciąż zaskakuje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2016 13:35
Warsaw Trade Tower wciąż zaskakuje
Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower wciąż zaskakuje
Warsaw Trade Tower wciąż zaskakuje

Warsaw Trade Tower na wiele lat zdominował panoramę Warszawy. Projekt pracowni Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL jest przykładem dobrze zaprojektowanej i wykonanej architektury.

REKLAMA

Warsaw Trade Tower (WTT) powstał w 1999 roku jako pionierski projekt architektoniczny. Jego całkowita wysokość wynosi 208 metrów, a linia dachu położona na poziomie 184 metrów czyni go pod tym względem najwyższym biurowcem w Warszawie. Dzisiaj WTT ponownie wyznacza standardy – jako pierwszy, niemalże pełnoletni obiekt biurowy pomyślnie przeszedł proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM In -Use i uzyskał ocenę na poziom Very Good w kategorii Asset Management.

Very Good z oceną 63,1 proc . WTT poddany został wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku w jego otoczeniu przez Building Research Establishment (BRE). Dzięki wysokim notom w ośmiu opiniowanych kategoriach uzyskał poziom Very Good z oceną 63,1 proc. Tak wysoka punktacja była możliwa nie tylko ze względu na funkcjonalny projekt architektoniczny (dzięki któremu przeszklenie obiektu, odpowiednie ustawienie względem stron świata i ochron a przed słońcem zapewniają najem com komfortowe warunki pracy), lecz także bardzo dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej. Niebagatelne znaczenie miało kompleksowe i systematyczne zarządzanie budynkiem, związane z remontami, konserwacją i wymaganymi unowocześnieniami, zwłaszcza przeprowadzone niedawno zmiany – zwiększono przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku czy zadbano o funkcjonalność powierzchni biurowych, aby można ją było łatwo przystosowywać do potrzeb nowych najemców. Do ciekawostek należy również zagospodarowanie przez zarządcę terenów zielonych graniczących z budynkiem, a także inicjatywa instalacji budek lęgowych dla ptaków na drzewach oraz zwiększona liczba stojaków rowerowych.

- Warsaw Trade Tower jest przykładem klasycznej, dobrze zaprojektowanej i wykonanej architektury. To udowadnia przyznany obiektowi certyfikat BREEAM In - Use , który stanowi również niezależne potwierdzenie jakości zarządzania i efektywności operacyjnej obiektu. Dodatkowo pozwala najemcom na wywiązanie się z zobowiązań zapisanych w strategiach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to szczególnie istotne dla dużych najemców, których międzynarodowe procedury z obowiązują do postaw proekologicznych – powiedziała Izabela Kapil  Vice President Portfolio Management-Europe w firmie Heitman, która pełni rolę Asset Managera WTT .

Warsaw Trade Tower autorstwa pracowni architektonicznych Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL powstał pod koniec lat 90. u zbiegu ulic Towarowej i Chłodnej. WTT posiada ponad 42 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy "A" ulokowanej na 39 piętrach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY