REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa jak Mediolan

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 gru 2016 14:54
Warszawa jak Mediolan
Plac Trzech Krzyży
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan
Warszawa jak Mediolan

Polski klimat w porównaniu do słonecznej Italii nie wspiera potencjalnych miejsc z ulicami handlowymi. Inwestorzy mają jednak plan. Przyszłość tkwi w warszawskim Placu Trzech Krzyży.

REKLAMA

W Warszawie rośnie znaczenie reprezentacyjnych ulic handlowych, przy których swoje salony otwierają znane, międzynarodowe marki jak i rdzennie polskie, święcące triumfy na świecie firmy. Na rozwój high-streetu wpływają również liczne inwestycje rewitalizacyjne w Śródmieściu, jak i systematycznie rosnąca liczba bogatych i zamożnych Polaków.

Polacy są coraz bogatsi i częściej korzystają z możliwości oferowanych przez samo miasto. Spacer po ul. Piotrkowskiej zamiast wizyty w jednym z typowych centrów handlowych? To rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej mieszkańców.

Z rosnącej popularności takich projektów chce skorzystać firma Kulczyk Silverstein Properties. Ich nowy projekt wielofunkcyjny, Ethos, ma przyciągnąć wielbicieli spacerów po świeżym powietrzu. 

Projekt Ethos został przygotowany przez Chapman Taylor i MAAS Projekt. Po zakończeniu prac budowlanych, w kompleksie zostanie oddanych do użytku łącznie ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A i nowoczesnej powierzchni handlowej. Typowe piętro biurowe wyniesie ponad 3 000 mkw. i będzie jednym z największych dostępnych powierzchni pięter w centrum Warszawy. Wejścia do części biurowej kompleksu zostaną usytuowane w miejscach najbardziej predestynowanych do tej funkcji – zarówno od samego Placu Trzech Krzyży, jak i dodatkowo na przeciwko Giełdy Papierów Wartościowych, przy ul. Książęcej.

W ciągu pieszym od strony Placu Trzech Krzyży, pomiędzy Nowym Światem a Hotelem Sheraton powstanie nowy, naturalny fragment high-streetu, charakteryzujący się aż 8-metrowej wysokości witrynami, nawiązującymi do wzorców najlepszych kamienic dochodowych. Wejścia do butików w budynku Ethos będą prowadziły bezpośrednio z Placu, co ułatwi dokonywanie zakupów i dodatkowo zwiększy możliwość ekspozycji dla marek. W ramach udogodnień dla najemców powstaną również miejsca postojowe dla rowerów i duży podziemny parking.

Ethos zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY